Specjalna wersja Scanii S trafia do polskiego klienta

Scania S - KAROSS

750-tysięczną Scanię otrzymała polska firma transportowa z okolic Stalowej Woli. Jubileuszowy ciągnik to Scania S450 King of the Road.

KAROSS to firma transportowo-spedycyjna, prowadząca transport krajowy i międzynarodowy. Przewoźnik specjalizuje się w transporcie kontenerów morskich na terenie Europy Zachodniej.

Inwestujemy w rozwiązania, które gwarantują realizację zadań transportowych na najwyższym, światowym poziomie. Wybraliśmy Scania, ponieważ szukaliśmy partnera, który rozumie nasze potrzeby biznesowekonieczność terminowości powierzonych nam przewozów, bezpieczeństwa transportu oraz komfortu jazdy kierowcy – komentuje Karolina Kotwica-Surowaniec, właściciel firmy KAROSS.

Scania S King of the Road

Ciężarówki Scania znajdujące się we flocie firmy są wyposażone w liczne dodatki w postaci orurowania, dodatkowego oświetlenia, podświetlanego logo oraz w charakterystyczne oklejenie, dzięki czemu wyróżniają się na drodze.

Scania na specjalne zamówienia z fabryki w Zwolle

Holenderska fabryka Scania w Zwolle stanowi centrum europejskiej produkcji pojazdów ciężarowych Scania. Pojazdy Scania są w niej montowane na dwóch liniach produkcyjnych, dzięki czemu dziennie powstaje około 180 pojazdów, wyłącznie na zamówienie klienta.

Pierwszy pojazd Scania zjechał z linii produkcyjnej holenderskiej fabryki w 1964 r. 22 lata później, w 1988 r., wyprodukowano 100-tysięczny pojazd, a w grudniu 2010 r. – 500-tysięczny pojazd.

Produkcja pojazdów ciężarowych Scania wynosi obecnie 40 tys. rocznie

Scania spodziewa się, że ich milionowy pojazd ciężarowy zostanie wydany prawdopodobnie w ciągu sześciu lat.

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL