Monitoring konieczny do blisko 700 ciężarówek

Cysterny GPS

W Polsce monitoruje się cysterny z paliwem, a są kraje gdzie równie cennym ładunkiem jest woda.

Prawie 700 ciężarówek do przewozu wody musi być wyposażonych w sprzęt do pozycjonowania (GPS). Długo oczekiwany projekt ma na celu ograniczenie liczby niezidentyfikowanych wyjazdów cystern na tzw. lewiznę. Agencja wodna w Indiach jest w trakcie instalowania sprzętu w ciężarówkach i planuje śledzić codzienne trasy samochodów ciężarowych.

GPS w cysternach z wodą

Obecnie firma Metrowater dostarcza 675 milionów litrów wody samochodami ciężarowymi. Konieczność taka jest podyktowana ograniczonymi zasobami wody w południowych rejonach Indii w okolicy Zatoki Bengalskiej. Średnio liczy się około 5600 wyjazdów cystern. Zapotrzebowanie na transporty wody będą wzrastać w ciągu następnych kilku miesięcy, ponieważ wskazują na to warunki klimatyczne. Każdy samochód ciężarowy codziennie ma zaplanowanych 9-10 transportów.
Problemem jest też nielegalna dystrybucja wody, którą sprzedają kierowcy ciężarówek. Spółka wodna chce temu zaradzić poprzez montaż elektronicznych czytników blokujących otwieranie zaworów przez nieuprawnione osoby.

Miejscem, gdzie m.in. dowozi się słodką wodę jest Chennai - jedno z najczęściej odwiedzanych miast indyjskich przez zagranicznych turystów.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL