Szukam wyciągarki eklektycznej do lawety

Jakie wymagania muszą spełnić wyciągarki elektryczne do lawety

Posiadanie własnej lawety to doskonały pomysł na biznes.

Można liczyć bowiem nie tylko na klientów, których samochody uległy awarii lub wypadkowi, ale również na zlecenia przewozu niezarejestrowanych lub nowych aut.

Aby jednak było to możliwe laweta powinna zostać w odpowiedni sposób wyposażona. Jednym z kluczowych elementów jest odpowiednia wyciągarka, która pozwoli nam bezpiecznie przetransportować auto na lawetę oraz umożliwić bezpieczny zjazd z lawety na podłoże. Podpowiadamy więc na co warto zwrócić uwagę wybierając wyciągarkę do lawety.

Dlaczego wyciągarka elektryczna?

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rodzajów wyciągarek. Wśród nich wymienić możemy ręczne, mechaniczne, hydrauliczne oraz wyciągarki elektryczne. W przypadku lawet wyciągarki elektryczne sprawdzają się najlepiej. Dlaczego? To bardzo proste. Wyciągarki ręczne są za słabe by poradzić sobie z wciągnięciem samochodu, mechaniczne wymagają pracy silnika twojej lawety co nie zawsze jest możliwe, zaś wyciągarki hydrauliczne są zwyczajnie za duże i zbyt ciężkie.

Wyciągarki elektryczne są niezawodne a przy tym charakteryzują się wolniejszym tempem naciągania liny. Dzięki temu możesz kontrolować ruch samochodu, który wciągasz na lawetę i dbać o to, by był on prawidłowy. Zaletą wyciągarek elektrycznych jest również ich prosty montaż i obsługa. Doskonałym przykładem są wyciągarki elektryczne dragonwinch.com, które często wybierane są przez kierowców lawet.

Moc wyciągarki

Niezwykle ważnym elementem jest moc wyciągarki. Pamiętaj, że wcale nie chodzi o to, by była jak największa. Musi być dopasowana do mocy alternatora w twoim pojeździe. W przeciwnym razie, wyciągarka o zbyt dużej mocy nie będzie całkowicie się ładować co przyczyni się do mniejszej efektywności pracy. Jeśli masz wątpliwości - warto skonsultować się ze specjalistą, który dobierze optymalne rozwiązanie.

Uciąg - jak wybrać optymalny?

Niezwykle ważnym parametrem dotyczącym wyciągarek samochodowych jest ich uciąg. Wiele osób zastanawia się ile powinien wynosić. Tymczasem odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Specjaliści zgodnie twierdzą, ze aby obliczyć optymalny uciąg wyciągarki wystarczy zerknąć do dowodu rejestracyjnego auta. Jego maksymalną dozwoloną wagę warto pomnożyć przez 1,5. Uzyskany wynik to właśnie optymalny uciąg dla danej lawety.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając wyciągarkę elektryczną do lawety musimy być czujni i nie podejmować pochopnie decyzji. Od tego jaki sprzęt wybierzemy zależy bowiem bezpieczeństwo samochodów naszych klientów. Spróbujmy więc odpowiedzieć na pytanie na co zwrócić uwagę kupując wyciągarkę samochodową do lawet i pomocy drogowej?

Przede wszystkim warto sprawdzić producenta wyciągarki, której zakupem jesteśmy zainteresowani. Wybór firmy, która posiada dobrą opinie to gwarancja, że urządzenie posłuży nam przez długi czas. Sprawdź także czy lina jest w stanie wytrzymać uciąg wyciągarki oraz jak wygląda sprawa gwarancji wyciągarki. Im jest ona dłuższa - tym lepiej.

Podsumowując, choć zakup idealnej wyciągarki elektrycznej do lawety może wydawać się kłopotliwy, tak naprawdę w dzisiejszych czasach oferta wyciągarek jest na tyle szeroka, że bez trudu możemy znaleźć urządzenie, które spełni nasze oczekiwania. Więcej na ten temat znajdziesz we wpisie: Na co zwrócić uwagę kupując wyciągarkę samochodową do lawet i pomocy drogowej?

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL