Kamienie rzucone na ciężarówkę cudem nie zraniły kierowcy (video)

Kamienie rzucone na ciężarówkę

Trzech młodych mężczyzn zostało złapanych podczas rzucania kamieniami na samochody.

W Polsce mieliśmy również podobne przypadki, gdzie młodzież rzucała kamieniami z wiaduktu wprost na przejeżdżające samochody. Podobna sytuacja zadziała się daleko od naszych granic, jedno co je łączyło to skutek takiego bezmyślnego działania.

W Australii niedaleko Melbourne trzej młodzi mężczyźni rzucali kamienie na pędzące samochody. Zaskoczeni kierowcy bardzo różnie się zachowywali. Mogło dojść do prawdziwego nieszczęścia. Niebezpieczeństwo polegało na tym, że kamienie spadając na pojazdy mogły przestraszyć kierowców, a ci mogli z kolei stracić panowanie za kierownicą robiąc przy okazji krzywdę sobie i innym uczestnikom ruchu.

Kierowca ciężarówki opowiada jak jego ciężarówka oberwała kamieniem:

- Był wieczór po godzinie 20. Nagle usłyszałem głośny huk i zobaczyłem pęknięcie na szybie. Odruchowo skręciłem w bok i zatrzymałem się na poboczu drogi. Chyba miałem dużo szczęścia, bo kamień był całkiem duży i gdyby spadł w środek szyby - mógł wpaść do środka.

Dochodzenie wykazało, że sprawcami chuligańskiego wybryku było trzech młodych osobników w wieku 10-12 lat. W kierunku samochodu ciężarowego spadły dwa kamienie. Chyba nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji swojej zabawy.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL