Aresztowania za kradzieże w ciężarówkach w Hiszpanii (video)

Kradzieże ciężarówek w Hiszpanii

W wyniku wspólnej operacji Gwardii Cywilnej i Policji Narodowej w Hiszpanii aresztowano 27 członków organizacji przestępczej zajmujących się kradzieżą dużych ciężarówek.

Wstępnie organizacji przypisuje się dziewięć napadów rabunkowych

Grupa działała w miastach Jerez de la Frontera, El Puerto de Santa María, Lebrija, Madrycie, Alaquas, Gandía (Walencja) i Albacete

Dochodzenie, o kryptonimie Barbequiu, rozpoczęto w 2017 roku po zgłoszeniu kradzieży ciężarówki z 20 000 litrami oliwy z oliwek. Samochód odzyskano w Carmonie, ale był juz pusty.

Później były dwa inne przestępstwa kradzieży samochodów ciężarowych popełniane w Jerez de la Frontera i również zostały one odzyskane w mieście Carmona. Potem była pakistańska cięzarówka z oliwą i tak dalej...

Za skradzione towary złodzieje uzyskali w sumie 500 tys. euro

Dzięki wspólnym działaniom zespołów Narodowej Gwardii Cywilnej i Policji aresztowano członków organizacji, którzy swoją siedzibę mieli w prowincji Sewilla i Madrycie.

Była to duża struktura, gdyż inne osoby kradły pojazdy, inne zajmowały się upłynnianiem towarów.

Operacja została przeprowadzona w trzech etapach: w pierwszym aresztowano 20 osób, w drugiej fazie zatrzymano 5 osób, 23 października została wykonana ostatnia akcja, w której zatrzymano dwóch ostatnich przestępców.

Można mieć nadzieję, że proceder kradzieży ciężarówek lub ładunków w Hiszpanii na jakiś czas został zahamowany.

 

Cae una banda de ladrones experta en robar mercancías de camiones en Videos

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL