Za pracę w Holandii - holenderskie wynagrodzenie

Kierowca praca Holandia

Wyrok Sądu najwyższego w Holandii nie budzi zastrzeżeń.

Kierowcy pracujący w Holandii, pomimo węgierskich kontraktów, muszą dostać wynagrodzenie, jak pozostali pracownicy.

Chociaż kierowcy mieli węgierskie kontrakty i otrzymywali węgierskie pensje, nie jeździli po Węgrzech, tylko jeździli z- i do Holandii. Wyrok Sądu Najwyższego jest nie tylko dobrą wiadomością dla węgierskich kierowców, ale także dla całego sektora transportu, ponieważ jest już jasność w interpretacji prawa pracy.

Kluczowym pytaniem, w tym przypadku, jest - gdzie kierowcy "zwykle" pracują - takie prawo i płace mają zastosowanie do ich umów. W sektorze transportowym pracodawcy zatrudniają duże grupy kierowców z Europy Wschodniej (a nawet spoza Europy) z umowami o pracę i wynagrodzeniami z krajów, w których kierowcy nigdy nie wykonują dojazdów. Werdykt sądu stwierdza, że ​​kierowcy są uprawnieni do wynagrodzenia w kraju, w którym zwykle pracują.

Kraj pracy tymczasowej

Sąd Najwyższy uznał, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości powinien wyjaśnić, definicję "kraju pracy tymczasowej". Dyskusja ta jest prowadzona przed Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu w ramach pytań wstępnych.

Edwin Atema ze związku FNV-VNB mówi: - Holenderskie prawo musi być stosowane w umowach o pracę z węgierskimi kierowcami. Proces ten był potrzebny wszystkim kierowcom w Europie.

Od kilku lat holenderskie porozumienie o pracy zbiorowej w zakresie transportu drogowego zawiera postanowienie, że związki zawodowe i organizacje pracodawców chcą osiągnąć to, aby holenderskie wynagrodzenia były również opłacane za pracę holenderską. Zagraniczni kierowcy mogą pracować w Holandii zgodnie ze standardami europejskimi, ale zgodnie z układem zbiorowym pracy muszą otrzymywać holenderskie wynagrodzenia.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL