DB Schenker gotowa na wzmożony ruch przedświąteczny

DB Schenker Terminal Nowa-Wieś Wrocławska

Nowy terminal DB Schenker pozwoli na zwiększenie liczby obsługiwanych przesyłek.

Firma kurierska DB Schenker przeniosła operacje logistyczne z Wrocławia do nowego większego terminala w Nowej Wsi Wrocławskiej, blisko autostrady A4.

- Nowoczesny terminal pozwoli nam nie tylko terminowo obsłużyć większą liczbę przesyłek, ale również zagwarantować jeszcze lepszą obsługę naszym klientom. Nowa inwestycja wzmacnia naszą silną pozycję w regionie. W całej Europie DB Schenker zarządza siecią 420 terminali. Ta inwestycja pozwala nam na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie tych połączeń oraz zapewnienie klientom szybkiego i bezpiecznego transportu międzynarodowego - mówi Janusz Górski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

Przesyłki obsługiwane w nowej lokalizacji będą mogły szybko dotrzeć do adresata zarówno krajowego jak i międzynarodowego dzięki codziennym relacjom pomiędzy 17 terminalami w Polsce oraz połączeniami z całą siecią w Europie.

Nowoczesny terminal zlokalizowany jest z dala od osiedli i centrum miasta. W obiekcie zastosowano rozwiązania, które zmniejszą dwukrotnie zużycie energii i redukują emisję CO2 o 230 ton rocznie dzięki m.in. kolektorom słonecznym czy systemowi odzyskiwania ciepła.

Nowy obiekt rozpoczął operacje 8 października 2018 roku. Każdego dnia 110 pracowników DB Schenker oraz 300 kierowców obsłuży 8000 przesyłek.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL