Nagrywasz komórką będziesz ukarany

Nagrywasz komórką będziesz ukarany

Policja potępia, w mediach społecznościowych, kierowców którzy robią zdjęcia lub nagrywają wypadki drogowe.

Taka już jest natura ludzka, że jak coś się dzieje to chcemy to mieć w swoim telefonie. Im poważniejszy wypadek tym więcej telefonów wyciągniętych przez szybę samochodów. Ale kiedyś sytuacja może się odwrócić i wtedy...

Nikomu nie życzymy, aby znalazł się w roli ofiary wypadku. Nieprzyjemne jest samo zdarzenie ale również to, że inni użytkownicy drogi nagle wcielają się w rolę fotoreporterów i masowo robią ci zdjęcia. paskudne uczucie.

Używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy jest niedozwolone

W środę na drodze A11 w pobliżu Thetford w Norfolk przewróciła się ciężarówka. Duży pojazd na boku robi wrażenie i nie tyle jest przestrogą do spokojniejszej jazdy co obiektem fotografii dokumentalnej. Zwykle do tego stopnia, że każdy z kierowców chce mieć ostre zdjęcie i zwalnia pojazd do minimalnej prędkości. Spowolnienie ruchu powoduje ogromne kilkunastokilometrowe korki. Ze zdziwieniem patrzymy, że wypadek nie blokuje pasa ruchu i tak na prawdę ten korek był całkiem niepotrzebny.

Policja w Wielkiej Brytanii wypowiedziała wojnę kierowcom-gapiom - złapani na używaniu telefonu komórkowego podczas jazdy mogą otrzymać grzywnę w wysokości 200 £ i sześć punktów karnych.

Rzecznik policji w Norfolk powiedział, że podczas tego jednego wypadku zauważono 13 kierowców, którzy używali komórki do nagrywania lub robienia zdjęć. Większość z nich to kierowcy ciężarówek.

W mediach społecznościowych pojawiły się ostre reakcje i krytyka takiego postępowania. Użytkownicy przyznają rację policji - karać!

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL