6 autonomicznych ciężarówek Volvo rozpocznie pracę w kopalni

6 autonomicznych ciężarówek Volvo rozpocznie pracę w kopalni

Autonomiczne ciężarówki Volvo FH będą pracować w kopalni odkrywkowej przy transporcie wapienia.

Firma Volvo Trucks podpisała porozumienie z przedsiębiorstwem Brønnøy Kalk AS z Norwegii na dostawę autonomicznych rozwiązań transportowych. Oznacza to, że klient nie kupuje samych autonomicznych ciężarówek, ale całe rozwiązanie transportowe.

Volvo Trucks dostawcą całego rozwiązania transportowego

Rozwiązanie dla Brønnøy Kalk AS zakłada, że sześć autonomicznych samochodów ciężarowych Volvo FH, będzie transportować wapień na pięciokilometrowym odcinku przez tunele między kopalnią a kruszarką. Dotychczasowe testy rozwiązania przebiegły pomyślnie i będą kontynuowane w 2018 r. Uzyskanie pełnej zdolności operacyjnej jest przewidywane do końca 2019 r. Zamiast kupować autonomiczne samochody ciężarowe, firma Brønnøy Kalk kupuje konkretne rozwiązanie do transportu wapienia pomiędzy dwoma węzłami.

- W branży panuje ostra konkurencja. Stale szukamy możliwości długoterminowego zwiększenia wydajności i produktywności, i mamy jasną wizję wykorzystania nowych możliwości technologicznych i rozwiązań cyfrowych. Szukaliśmy niezawodnego i innowacyjnego partnera, który podziela nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa. Zastosowanie rozwiązań autonomicznych znakomicie zwiększy naszą konkurencyjność na wymagającym rynku światowym - mówi Raymond Langfjord, dyrektor zarządzający kopalni.

Przewoźnik ponosi opłaty na rzecz dostawcy uzależnione od przewiezionego tonażu

Przedmiotem umowy jest dostawa kompletnego rozwiązania transportowego, w którym klient wnosi opłaty na rzecz dostawcy tylko za tonaż przewiezionego ładunku.

- Jesteśmy dumni, że możemy przedstawić rozwiązanie autonomiczne, które spełni oczekiwania klientów w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności i rentowności. Potrzeby transportu globalnego szybko się zmieniają, a branża domaga się nowych, zaawansowanych rozwiązań, pozwalających przedsiębiorstwom utrzymać czołową pozycję. Naszym celem jest osiągnięcie pozycji lidera w rozwoju produktów i usług, aby zaspokoić te potrzeby - dodaje Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

 

Przeczytaj też:
Po 15 latach kupili ponownie nowe Volvo FH (video)

27 ciężarówek Volvo FH dla holenderskiego przewoźnika.

Daimler Trucks uruchamia seryjną produkcję półautonomicznych ciężarówek

Niebawem na drogach ma pojawić się Freightliner Cascadia SAE Level 2.

Szwedzkie Volvo ustala 778 mln USD na koszty emisji

Volvo Trucks przeznacza ogromną sumę pieniędzy na wymianę wadliwych układów

Nowy prezes Volvo Trucks - Claes'a Nilsson'a zastąpi Roger Alm

Roger Alm obejmie nowe stanowisko 1 stycznia 2019 roku.

Volvo Trucks z nowymi silnikami do modeli ciężarówek FH FM i FMX

Volvo Trucks zaprezentowało zmodernizowane silniki wysokoprężne D11 i D13 do samochodów ciężarowych Volvo FH, FM i FMX.

Ile za wysoka ile za szeroka? Jakie mają być wymiary zestawu ciężarowego?

Zwykle bywa jednak tak, że policja, gdy zatrzyma ciężarówkę do kontroli, potrafi coś znaleźć. W tych dwóch przypadkach nie chodziło o wiele.

25 elektrycznych ciężarówek Volvo będzie dostępnych w wynajmie

Niemiecka firma zajmująca się wynajmem pojazdów użytkowych będzie oferować swoim klientom 25 w pełni elektrycznych pojazdów Volvo FL Electric.

Pierwsze nowe Volvo FM LNG trafiły do polskiej firmy

Firma Bisek Asfalt zakupiła dwie nowe ciężarówki Volvo FM zasilane gazem ziemnym LNG. jest zapowiedź poszerzenia floty o więcej tego typu samochodów.

Złote Volvo FH zamówiła jedna z firm transportowych

Z okazji 50 lecia działalności firma zafundowała sobie wyjątkowy prezent - złote Volvo FH.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL