6 autonomicznych ciężarówek Volvo rozpocznie pracę w kopalni

6 autonomicznych ciężarówek Volvo rozpocznie pracę w kopalni

Autonomiczne ciężarówki Volvo FH będą pracować w kopalni odkrywkowej przy transporcie wapienia.

Firma Volvo Trucks podpisała porozumienie z przedsiębiorstwem Brønnøy Kalk AS z Norwegii na dostawę autonomicznych rozwiązań transportowych. Oznacza to, że klient nie kupuje samych autonomicznych ciężarówek, ale całe rozwiązanie transportowe.

Volvo Trucks dostawcą całego rozwiązania transportowego

Rozwiązanie dla Brønnøy Kalk AS zakłada, że sześć autonomicznych samochodów ciężarowych Volvo FH, będzie transportować wapień na pięciokilometrowym odcinku przez tunele między kopalnią a kruszarką. Dotychczasowe testy rozwiązania przebiegły pomyślnie i będą kontynuowane w 2018 r. Uzyskanie pełnej zdolności operacyjnej jest przewidywane do końca 2019 r. Zamiast kupować autonomiczne samochody ciężarowe, firma Brønnøy Kalk kupuje konkretne rozwiązanie do transportu wapienia pomiędzy dwoma węzłami.

- W branży panuje ostra konkurencja. Stale szukamy możliwości długoterminowego zwiększenia wydajności i produktywności, i mamy jasną wizję wykorzystania nowych możliwości technologicznych i rozwiązań cyfrowych. Szukaliśmy niezawodnego i innowacyjnego partnera, który podziela nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa. Zastosowanie rozwiązań autonomicznych znakomicie zwiększy naszą konkurencyjność na wymagającym rynku światowym - mówi Raymond Langfjord, dyrektor zarządzający kopalni.

Przewoźnik ponosi opłaty na rzecz dostawcy uzależnione od przewiezionego tonażu

Przedmiotem umowy jest dostawa kompletnego rozwiązania transportowego, w którym klient wnosi opłaty na rzecz dostawcy tylko za tonaż przewiezionego ładunku.

- Jesteśmy dumni, że możemy przedstawić rozwiązanie autonomiczne, które spełni oczekiwania klientów w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności i rentowności. Potrzeby transportu globalnego szybko się zmieniają, a branża domaga się nowych, zaawansowanych rozwiązań, pozwalających przedsiębiorstwom utrzymać czołową pozycję. Naszym celem jest osiągnięcie pozycji lidera w rozwoju produktów i usług, aby zaspokoić te potrzeby - dodaje Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL