Europart wspiera szkoły zawodowe

Europart technikum Wieluń

Hurtownia części do samochodów ciężarowych Europart Polska podjęła współpracę z Zespołem Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu.

W ub. czwartek w siedzibie w Wieluniu zainteresowane strony podpisały porozumienie o współpracy w formie listu intencyjnego. Odbyły się również pierwsze zajęcia praktyczne uczniów z klasy o profilu technik spedytor.

Technik spedytor i technik handlowiec pod patronatem Europart

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji na temat organizacji prac związanych z przewozem ładunku, a następnie przeniosło się do magazynu na część praktyczną. Niewątpliwą korzyścią dla uczniów zakwalifikowanych do programu jest możliwość uzyskania praktycznej wiedzy, która będzie stanowiła nieodzowny element przygotowania do przyszłego zawodu.

Celem jaki przyświeca wspólnemu projektowi jest możliwie jak najlepsze przygotowanie młodzieży do płynnego wejścia w życie zawodowe.
- Niezmiernie cieszę się, że możemy dorzucić swoją cegiełkę do rozwoju szkolnictwa zawodowego w regionie. Co więcej, uważam, że jest to najlepsza forma rekrutacji zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika - mówi Robert Krawczyk prezes Zarządu Europart Polska.

Współpraca będzie polegała miedzy innymi na doradztwie w zakresie opracowywania programu nauczania, organizowaniu oraz realizacji przedsięwzięć mających na celu rozwój szkolnictwa zawodowego oraz propagowania nowoczesnych rozwiązań technicznych w systemie kształcenia zawodowego.

- Obecnie nowoczesne szkoły kształcą zgodnie z potrzebami rynku pracy uwzględniając w tym procesie udział przedsiębiorcy. W kontekście realizacji nauki zawodu w rzeczywistym środowisku pracy udział pracodawcy w procesie kształcenia jest kluczowy. Z biegiem zmieniających się potrzeb na rynku pracy i rozwoju gospodarczego kraju to pracodawcy są najważniejszymi partnerami szkół zawodowych. Jednym z celów współpracy jest przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy po zakończeniu nauki, a w dłuższej perspektywie do elastycznego dostosowania się przez nich, do zmian na rynku pracy - skomentowała wydarzenie Kamila Prange dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL