Dwa wykroczenia za jednym razem

Dwa wykroczenia za jednym razem

Miejscowość Topolinek w woj. Kujawsko-Pomorskim od dawna figuruje w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem internetowym pozwalającym na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Od momentu, gdy aplikacja zaczęła działać policjanci ze Świecia odczytali już ponad 950 zgłoszeń, wskazanych przez mieszkańców jako te, które wymagają interwencji policji.

Miejscowi policjanci po raz kolejny sprawdzali zgłoszenie mieszkańca o kierowcach jeżdżących z nadmierną prędkością. Podczas kontroli zatrzymano kierowcę cięzarówki, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h.

Pijany kierowca prowadził TIR-a

W trakcie kontroli policjanci wyczuli od 54-letniego kierowcy ciężarówki wyczuli alkohol. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego DAF-a, pomimo tego, że wcześniej pił. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, czeka go również rozprawa przed sądem.

Wśród wszystkich zagrożeń wskazanych w powiecie Świeckim od początku funkcjonowania KMZB najwięcej dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania pojazdów oraz spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Blisko 83% sygnałów od mieszkańców, potwierdzonych przez mundurowych, dotyczyło właśnie tych problemów. W przypadku potwierdzenia uzyskanej poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji, policjanci podejmują interwencje oraz prowadzą działania we wskazanym obszarze.

fot. Kujawsko-Pomorska Policja

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL