500. pojazd we flocie Batim to Mercedes-Benz Actros

500. pojazd we flocie Batim to Mercedes-Benz Actros

Firma Batim inwestuje w nowoczesny tabor samochodów ciężarowych. Niedwano firmowa flota została zasilona 10 nowymi Actrosami.

Uroczystość przekazania nowych ciągników siodłowych zbiegła się z miłym akcentem. Otóż jeden Mercedes-Benz Actros, który właśnie stał się własnością Batim-u, stał się jednocześnie 500. ciężarówką w tej firmie.

500. Mercedes-Benz Actros 1845 LS dla Batim jest w kolorze rubinowym

- To wielkie wydarzenie i wyjątkowy dzień w 23-letniej historii Batimu. Bardzo się cieszę, że tym 500. pojazdem w naszej flocie jest właśnie Mercedes-Benz Actros, bo z tą marką wiążą nas od lat bardzo dobre i ważne relacje. To, że możemy dziś świętować takie wydarzenie, to wielki sukces nas wszystkich tutaj zebranych: całej naszej załogi, spedytorów, kierowców oraz przedstawicieli Mercedes-Benz – mówiła, odbierając Actrosa, założycielka i współwłaścicielka spółki, prezes Barbara Edelmuller-Generaux.

500. Mercedesa Actrosa 1845 LS dla Batim uroczyście przekazał Barbarze Edelmuller-Generaux i współwłaścicielowi spółki Januszowi Rembilasowi Janusz Rachwał, Head of Fleet Sales Mercedes-Benz Trucks, Sławomir Kwiatkowski, Head of Dealers Sales Mercedes-Benz Trucks i Bogusław Dzieżok, szef sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive Sp. z o.o. Sp.k.

- Jesteśmy dumni z tej współpracy i bardzo się cieszymy, że to właśnie pojazd z gwiazdą okazał się tym jubileuszowym. Dołożymy wszelkich starań, żeby nasza współpraca nadal się rozwijała i mamy nadzieję, że 1000. pojazdem we flocie Batim-u również będzie Mercedes – mówił Janusz Rachwał Head of Fleet Sales Mercedes-Benz Trucks.

W regionie Nowego Sącza, gdzie swoją siedzibę ma firma Batim, działa dużo wielkich firm. W branży transportowej Batim jest największą firmą. - To my stanowimy punkt odniesienia i inspirację dla mniejszych podmiotów – mówił Marek Gunia, dyrektor transportu w Batimie. – Jeździmy pojazdami najwyższej klasy. Dlatego ważnym sygnałem i symbolem jest to, że naszym 500. pojazdem jest właśnie Mercedes i że możemy razem ten dzień świętować. Szczerze gratulujemy marce Mercedes-Benz tak dobrego produktu jak Mercedes-Benz Actros i dziękujemy za udane partnerstwo i współpracę.

Mercedes-Benz Actros 1845 LS, który dołączył do floty firmy Batim, jest wyposażony w silnik najnowszej generacji OM 471, generujący moc 450 KM oraz dysponujący momentem obrotowym 2200 Nm. Wszystko dopełnia zautomatyzowana skrzynia biegów Mercedes PowerShift 3 oraz systemem Predictive Powertrain Control (PPC). Ponadto samochód ma kabinę BigSpace z płaską podłogą oraz jest wyposażony w innowacyjne systemy bezpieczeństwa m.in. Active Brake Assist 4, Asystent utrzymania pojazdu na zadanym pasie oraz Asystent wspomagania koncentracji. O komfort kierowcy zadba amortyzowany fotel, wygodne leżanki, klimatyzacja i dodatkowe wodne ogrzewanie postojowe.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL