Ciężarówka Volvo F89 z niesamowitą historią

Volvo F89

Emerytowany kierowca Mike ma 70 lat. Jego Volvo F89 od ponad 18 lat służy mu do transportu dwóch zabytkowych łodzi. Zestaw jeździ po całej Europie.

Volvo F89 niedawno przeszło remont generalny u jednego z dealerów Volvo Trucks w Southampton.

Dealer Volvo - firma MC Truck & Bus, i mechanik Trevor Gale, opiekował się tym konkretnym pojazdem od pierwszego dnia, w którym został on zakupiony, czyli ponad 40 lat temu.

- Z pewnością znają ciężarówkę tak samo dobrze jak ja! - powiedział właściciel Volvo F89 Mike.

Volvo F89 - ciężarówka z historią

Pierwotnie samochód był użytkowany wyłącznie przez Mike'a, dziś dzieli się on jej prowadzeniem ze swoja żoną Susie.

Volvo F89, które obecnie należy do Mike i Suzie, zostało zakupione przez Aerosol Research & Development Ltd z Portsmouth w 1977 roku od ówczesnego dealera Volvo MC Truck & Bus. Samochód ciężarowy był jednym z ostatnich 12, które zostały sprzedane, gdyż na rynku pojawił się już nowszy model Volvo F10 i F12. W swojej karierze Volvo F89 było m.in. własnością firmy Rycroft i woziło materiały wybuchowe dla armii brytyjskiej.

W ostatnim czasie ciężarówka należała do John'a Weaver'a, który używał jej do transportu łodzi. Mike czasem pożyczał samochód, aby wozić swoje łodzie. Gdy samochód ciężarowy został wystawiony na sprzedaż u miejscowego dealera reakcja Mike'a była natychmiastowa. Volvo musiało być jego!

- Kiedy otrzymaliśmy telefon od Mike'a, aby zarezerwować dla niego nasze Volvo F89, wiedzieliśmy, że ciężarówka trafi w dobre ręce a Mike przedłuży jej żywot - mówi pracownik MC Truck & Bus.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL