IVECO Stralis Natural Power dla Don Trucking

IVECO Stralis NP dostawa dla Don Trucking

Firma Don Trucking uzupełniła swoją flotę pojazdów o nowe ciężarówki IVECO Stralis Natural Power. Uroczyste przekazanie odbyło się w Pile.

IVECO Poland przekazało 20 sztuk ciągników siodłowych Stralis Natural Power o mocy 460 KM. IVECO Stralis NP jest wyposażone w jednostkę napędową zasilaną skroplonym gazem ziemnym (Liquid Natural Gas – LNG).

Wraz z nowymi IVECO Stralis NP flota Don Trucking liczy obecnie 160 samochodów ciężarowych

W ramach umowy pakietowej z IVECO Poland, zostanie także wybudowana stacja tankowania gazu LNG w siedzibie firmy Don Trucking w Bydgoszczy. Stacja tankowania zostanie użyczona odbiorcy na okres 5-ciu lat .

Ciężarówki IVECO Stralis NP zostały wyposażone w podwójne zbiorniki LNG o łącznej pojemności 389 kg (1080 litrów). Silnik ma moc 460 KM. Zasięg, przy pełnym tankowaniu zbiorników, wynosi do 1600 km. Warto wspomnieć ciężarówki z napędem gazowym są obecnie zwolnione z opłaty Maut w Niemczech.

IVECO Stralis NP - najtańsza ciężarówka

- Za naszą decyzją stoi kilka elementów. Po pierwsze, zmienia się klimat wokół transportu, a napędy które cechuje obniżona emisja gazów wreszcie otrzymują wsparcie od decydentów i zaczynają się przebijać do realiów operacji transportowych. Po drugie, IVECO zaoferowało nam pakiet mający prowadzić nie tylko do przewozów ekologicznych, ale i do opłacalnych. Ekologia i ekonomia w tym przypadku się spotykają. Następnie, widzimy rozwój infrastruktury czyli sieci stacji tankowania. Poza tą stacją, którą stworzymy w Bydgoszczy, planowane są inne, publiczne, jak w Bielanach Wrocławskich i na S1 na Śląsku. Dodatkowo powstają stacje za granicą np. uruchomione stacje w Hamburgu i Berlinie - mówi Dariusz Nawrotek, dyrektor zarządzający Don Trucking.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL