Autokar który wywołał burzę w internecie

autobus zakaz

 

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, jak autobus ominął kolejkę samochodów po to, aby szybciej dostać się na autostradę. W internecie zawrzało.

Kierowca autobusu, aby ominąć kolejkę samochodów, wjechał na pas "wyłączony z ruchu". W internecie pojawiły się komentarze o "nieostrożnym i nieodpowiedzialnym zachowaniu".

Jesteś kierowcą zawodowym, społeczeństwo cię ocenia

- Byłam zaskoczona, widząc, że autobus powoli wyprzedza mnie, wjechał w obszar wyłączony z ruchu i skutecznie "wepchnął się" do kolejki - powiedziała Christine Stavrovska, która zamieściła zdjęcie na Facebooku.

Jej stanowisko spotkało się z mieszanymi reakcjami, niektórzy ludzie byli wściekli na takie zachowanie kierowcy, inni chętnie wpuszczą autobus, ponieważ przewozi on wielu ludzi.

Jeden z komentatorów powiedział, że autobusy są "na szczycie łańcucha pokarmowego" i należy im się pierwszeństwo. Inni potępili zachowanie kierowcy argumentując to łamaniem przepisów drogowych i narażaniem pasażerów na niebezpieczeństwo.

Bo kierowca się spieszył 

Do dyskusji włączyły się organizacje transportowe, które zajęły stanowisko przeciwne takim praktykom. Autokar stanowił zagrożenie dla innych kierowców.

Całej pikanterii dodaje fakt, że tył autokaru znajduje się jeszcze na prawym pasie drogi, gdzie samochody pędzą na wprost z dużą prędkością. Oprócz łamania przepisów drogowych kierowca, swoim zachowaniem, stwarza dodatkowo zagrożenie w ruchu.

Puenta, niestety dość smutna, jest taka, że kierowcy samochodów osobowych nie są jedynymi, którzy tak postępują - robią to także autobusy, motocykle...

W jednym z komentarzy czytamy, że jeśli chodzi o autobusy, to naprawdę sytuacja jest inna. Są to zawodowi kierowcy, jeżdżą bardziej świadomie odpowiedzialnie, ale tez niestety często pod presją czasu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL