Volvo Trucks szkoli kierowców w Afryce

Volvo Trucks proffesional driving

Volvo Group w Afryce Południowej zainwestowało 1.9 mln. w zaawansowany rozwój i szkolenia bezrobotnych kierowców pojazdów użytkowych.

W 2017 r. Grupa AB Volvo zdecydowała się przekazać fundusze na rozwój różnych projektów swoim organizacjom na całym świecie. Celem była pomoc w rozwiązywaniu różnych wyzwań stojących przed lokalnymi rynkami transportowymi. Szesnaście projektów zostało wybranych przez komitet przedstawicieli pracowników Volvo AB, członków zarządu i Martina Lundstedt'a, prezesa i dyrektora generalnego grupy Volvo.

Nowo utworzony program Volvo Group Driver Learnership w Afryce Południowej jest bezpośrednim rezultatem tej inicjatywy. Lokalnie, program ten jest wspierany przez marki Volvo Group, Volvo Trucks i UD Trucks.

Volvo Trucks szkoli młodych kierowców

- Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wnieść konkretny wkład w rozwój lokalnego rynku transportowego. Z uwagi na pilną potrzebę wykwalifikowanych kierowców, wierzymy, że program ten rozwiąże problem w skuteczny sposób - powiedział Marcus Hörberg, wiceprezes Volvo Group w Południowej Afryce.

Pierwszy nabór kierowców rozpoczął naukę w lipcu 2018 r., Po ukończeniu dwunastomiesięcznego stażu kierowcy otrzymywali dokument "National Certificate in Professional Driving" z Commercial Transport Academy (CTA) w Bredell.

Uczniowie spędzają przynajmniej 400 godzin na praktycznej jeździe po wszystkich prowincjach. Celem szkolenia jest, przede wszystkim, codzienna obsługa pojazdu i bezpieczne prowadzenie samochodu w różnych warunkach drogowych. Nabór na szkolenia prowadzony jest również wśród kobiet. jest to grupa demograficzna, która w Afryce ma duży potencjał.

 

Przeczytaj też:
Ciężarówka z nieprzytomnym kierowcą taranowała barierki i znaki drogowe

Uszkodzone bariery drogowe, zepsute znaki - ciężarówka z nieprzytomnym kierowcą przetoczyła się 30 kilometrów po autostradzie w Dolnej Frankonii.

Modyfikacje w silnikach Volvo Trucks

Volvo Trucks wprowadza szereg istotnych modyfikacji w swoich silnikach 11- i 13-litrowych spełniających normę emisji spalin Euro 6, których celem jest zapewnienie niższego zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie właściwości jezdnych.

Polska ciężarówka zatrzymana w związku z przemytem znacznej partii papierosów

Duńska policja zatrzymała ciężarówkę z 15 milionami papierosów bez banderoli. Policjanci czekali na granicy, gdy polska ciężarówka wjechała na ich terytorium.

Październik przyniósł kolejne wzrosty

W październiku 2021r. zarejestrowano 2927 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 16% więcej niż przed rokiem i więcej niż we wrześniu br.

Rekordzista z dystansem 1826 km w ciągu 24 godzin

1826 km w ciągu 24 godzin bez zatrzymywania. Rezultat to 8310 Euro mandatu.

Ciężarówka zjechała z promu, podczas gdy kierowca pił kawę na pokładzie

Było jeszcze ciemno, kiedy zestaw ciężarowy zjechał z promu do wody w porcie Hvalpsund.

Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

Volvo Trucks z największym zamówieniem na elektryczne ciężarówki

Duński gigant logistyczny firma DFDS zamówiła od Volvo Trucks ponad 100 elektrycznych ciężarówek typu FM Electric.

Niezabezpieczony ładunek przebija plandekę naczepy

Przyczyną tego zdarzenia było prawdopodobnie złe zabezpieczenie ładunku. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje