Volvo Trucks szkoli kierowców w Afryce

Volvo Trucks proffesional driving

Volvo Group w Afryce Południowej zainwestowało 1.9 mln. w zaawansowany rozwój i szkolenia bezrobotnych kierowców pojazdów użytkowych.

W 2017 r. Grupa AB Volvo zdecydowała się przekazać fundusze na rozwój różnych projektów swoim organizacjom na całym świecie. Celem była pomoc w rozwiązywaniu różnych wyzwań stojących przed lokalnymi rynkami transportowymi. Szesnaście projektów zostało wybranych przez komitet przedstawicieli pracowników Volvo AB, członków zarządu i Martina Lundstedt'a, prezesa i dyrektora generalnego grupy Volvo.

Nowo utworzony program Volvo Group Driver Learnership w Afryce Południowej jest bezpośrednim rezultatem tej inicjatywy. Lokalnie, program ten jest wspierany przez marki Volvo Group, Volvo Trucks i UD Trucks.

Volvo Trucks szkoli młodych kierowców

- Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wnieść konkretny wkład w rozwój lokalnego rynku transportowego. Z uwagi na pilną potrzebę wykwalifikowanych kierowców, wierzymy, że program ten rozwiąże problem w skuteczny sposób - powiedział Marcus Hörberg, wiceprezes Volvo Group w Południowej Afryce.

Pierwszy nabór kierowców rozpoczął naukę w lipcu 2018 r., Po ukończeniu dwunastomiesięcznego stażu kierowcy otrzymywali dokument "National Certificate in Professional Driving" z Commercial Transport Academy (CTA) w Bredell.

Uczniowie spędzają przynajmniej 400 godzin na praktycznej jeździe po wszystkich prowincjach. Celem szkolenia jest, przede wszystkim, codzienna obsługa pojazdu i bezpieczne prowadzenie samochodu w różnych warunkach drogowych. Nabór na szkolenia prowadzony jest również wśród kobiet. jest to grupa demograficzna, która w Afryce ma duży potencjał.

 

Przeczytaj też:
Płonąca ciężarówka podczas weekendowego odpoczynku naraża na pożar inne samochody

Spalone ciężarówki z naczepami w strefie odpoczynku Bayerwald na autostradzie A3 (Bawaria).

 

Polska ciężarówka z wyposażeniem medycznym uległa wypadkowi pod Verínnie

W środę około godziny 1:15 w nocy polska ciężarówka jadąca z Portugalii. W kabinie podróżowały dwie osoby.

ZMPD - Tarcza nie wystarcza

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce uważa, że pakiet pomocowy rządu dla przedsiębiorców jest niewystarczający.

 

Strajk stacji benzynowych we Włoszech

Na dzisiaj i jutro zaplanowany jest strajk stacji benzynowych we Włoszech.

 

Czesi łagodzą przepisy dla kierowców ciężarówek

Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej zezwala na ogólne zwolnienie z zakazu jazdy autostradami i drogami szybkiego ruchu w tym kraju.

 

Czas pracy kierowców ciężarówek. Jak wyglądają nowe regulacje w krajach UE

Ministerstwa transportu w całej Europie zaczynają obecnie łagodzić istniejące prawo dotyczące kierowców samochodów ciężarowych.

 

Koronawirus w transporcie. Środki zapobiegawcze, które każdy kierowca ciężarówki powinien stosować

Kierowcy ciężarówek i autobusów są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem. Nikt nie zastanawia się w jakich warunkach pracują.

 

Wpływ koronawirusa na transport drogowy. Relacja kierowcy ciężarówki z Włoch

Znamy już oficjalne komunikaty, pora na relacje samych zainteresowanych. Oto list jednego z kierowców przebywających w okolicy Milano.

 

Strach przed koronawirusem powoduje, że kierowca ciężarówki porzuca swój samochód przed granicą z Włochami

Z powodu koronawirusa kierowca ciężarówki zatrzymał pojazd przed włoską granicą w Brenner i odmówił kontynuacji jazdy. Firma transportowa szuka kierowcy na zmianę.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL