Volvo Trucks szkoli kierowców w Afryce

Volvo Trucks proffesional driving

Volvo Group w Afryce Południowej zainwestowało 1.9 mln. w zaawansowany rozwój i szkolenia bezrobotnych kierowców pojazdów użytkowych.

W 2017 r. Grupa AB Volvo zdecydowała się przekazać fundusze na rozwój różnych projektów swoim organizacjom na całym świecie. Celem była pomoc w rozwiązywaniu różnych wyzwań stojących przed lokalnymi rynkami transportowymi. Szesnaście projektów zostało wybranych przez komitet przedstawicieli pracowników Volvo AB, członków zarządu i Martina Lundstedt'a, prezesa i dyrektora generalnego grupy Volvo.

Nowo utworzony program Volvo Group Driver Learnership w Afryce Południowej jest bezpośrednim rezultatem tej inicjatywy. Lokalnie, program ten jest wspierany przez marki Volvo Group, Volvo Trucks i UD Trucks.

Volvo Trucks szkoli młodych kierowców

- Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wnieść konkretny wkład w rozwój lokalnego rynku transportowego. Z uwagi na pilną potrzebę wykwalifikowanych kierowców, wierzymy, że program ten rozwiąże problem w skuteczny sposób - powiedział Marcus Hörberg, wiceprezes Volvo Group w Południowej Afryce.

Pierwszy nabór kierowców rozpoczął naukę w lipcu 2018 r., Po ukończeniu dwunastomiesięcznego stażu kierowcy otrzymywali dokument "National Certificate in Professional Driving" z Commercial Transport Academy (CTA) w Bredell.

Uczniowie spędzają przynajmniej 400 godzin na praktycznej jeździe po wszystkich prowincjach. Celem szkolenia jest, przede wszystkim, codzienna obsługa pojazdu i bezpieczne prowadzenie samochodu w różnych warunkach drogowych. Nabór na szkolenia prowadzony jest również wśród kobiet. jest to grupa demograficzna, która w Afryce ma duży potencjał.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL