Imigranci wskakują na naczepę, policja reaguje (video)

Imigranci napadają na ciężarówki

Temat imigrantów w Calais nadal aktualny, czasem uda się jednak, że policja zareaguje, będąc w pobliżu.

Film pokazuje brytyjskiego kierowcę ciężarówki, który przejeżdżając przez wioskę widzi jak z tyłu na naczepę wskakują mu imigranci. Sytuacja jest niebezpieczna, gdyż kierowca jedzie dość szybko. W pewnym momencie musiał on jednak wyhamować i tę sytuacje wykorzystało kilku mężczyzn. Blisko było do tragedii, wystarczył jeden nieopatrzny ruch.

Imigranci wskakują na pędzącą naczepę ciężarówki

Policja francuska, jakimś cudem zauważa cały incydent i uwalnia kierowcę ciężarówki od imigrantów. Incydent miał miejsce w wiosce Ouistreham w Normandii, blisko terminala promowego w Calais.

W każdej z pobliskich wiosek koczuje ok. 100 Sudańczyków gotowych w każdej chwili do wskoczenia na samochody. Kierowcy ciężarówek, którzy jeżdżą tą drogą mówią o tym, że policja zezwala na taką sytuację, następnie podąża za ciężarówką do terminalu promowego, gdzie wysadza imigrantów.

1000 ludzi nadal obozuje w północnej Francji, desperacko pragnąc dostać się do Wielkiej Brytanii. Większość migrantów przebywających w małej wiosce rybackiej Ouistreham uciekła z rozdartego wojną Sudanu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL