Ukradł ciężarówkę z ładunkiem wartym milion złotych

skradziona ciężarówka

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o krótkotrwałe użycie pojazdu.

Sprawca skradł kluczyki do samochodu ciężarowego, którym następnie odjechał. Porzucił go dwa kilometry dalej. Wewnątrz znajdował się ładunek wart ponad 1 mln zł. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy ustalili, iż na terenie jednej z bialskich firm nieznany sprawca dokonał kradzieży. Jego łupem padł samochód ciężarowy wraz z ładunkiem wartym ponad 1 mln zł. Łączna suma strat w wyniku zdarzenia wyniosła ponad 1,2 mln zł. Kierowca porzucił auto dwa kilometry dalej. 

Porzucił ciężarówkę bo nie umiał zawrócić

Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili personalia mężczyzny, który podejrzewany jest o dokonanie tego czynu. Jest to 42-letni mieszkaniec miasta. W rozmowie z policjantami przyznał on, że wykorzystał moment nieuwagi i z pomieszczenia służbowego skradł kluczyki jednej z ciężarówek, którym następnie odjechał. Jednak, gdy na jednej z ulic nie mógł zawrócić porzucił ciężarówkę.

Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie 42-latka zadecyduje teraz sąd. Wg znowelizowanego prawa za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL