Potrzeba parkingów, ale są protesty

parking dla ciężarówek

Wszyscy chcemy towarów w sklepach, punktualnych dostaw, wygodnych parkingów.

Okazuje się jednak, że wśród mieszkańców przyautrostradowych terenów wzrasta niezadowolenie z powodu budowy lub rozbudowy nowych miejsc parkingowych dla ciężarówek.

Wśród mieszkańców małej wioski Köpernitzer narasta niezadowolenie. Zebrano ponad 70 podpisów przeciwko rozbudowie parkingów dla ciężarówek. Przeciwnicy przedstawiają alternatywne propozycje. Można zagospodarować obszary poprzemysłowe np. Ziesar lub tworzyć parkingi w miejscach blisko centrów logistycznych.

Wieczorem na Rastanlage Buckautal przy A2 nie ma wolnego miejsca parkingowego dla samochodów ciężarowych. Plany zakładają zwiększenia o 155 miejsc parkingowych. Obecnie po obu stronach jest 76 miejsc.

Niemcy chcą budować nowe miejsca parkingowe. Mowa jest o kilkuset dodatkowych miejsc dla samochodów ciężarowych. Projekt zakłada budowę nowych parkingów w Brandenburgii przy trasach A 2, A 10, A 13 i A 24.

W opozycji do mieszkańców są władze federalne. Jeśli kierowca np. z Warszawy nie znajdzie miejsca na noc, musi jechać dłużej. łamie w ten sposób przepisy oraz stwarza niebezpieczeństwo na drodze.

Rozbudowa parkingów jest już przesądzona. Władze widzą konieczność poprawy warunków pracy kierowców. Kłopot jednak w tym, że początek budowy nastąpi nie wcześniej niż 2022 roku.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL