Blokady na kołach ciężarówek

Blokady na kołach ciężarówek

Po roku od wprowadzenia zakazu parkowania ciężarówek w parkach przemysłowych Hrabstwa Kent kary nałożono na blisko 2000 ciężarówek.

18-miesięczny okres próbny w Ashford zabrania kierowcom parkowania ciężarówek na noc na A20 między Charing i rondem Drovers. Ograniczenia obowiązują również w czterech osiedlach przemysłowych w: Orbital Park, Sevington, Wotton Road i Ellingham.

Blokady na koła ciężarówek

W hrabstwie brakuje miejsc parkingowych dla ciężarówek. Wielu kierowców zmuszonych jest parkować w miejscach niedozwolonych, gdyz legalne parkingi są przepełnione. Zdarza się również zobaczyć stojące ciężarówki na pobliskich osiedlach mieszkalnych.

Już w pierwszym miesiącu wprowadzenia zakazu w listopadzie 2017 r. w Ashford ukarano 598 kierowców ciężarówek. Prawie rok, po wprowadzeniu zakazu parkowania, liczba ciężarówek stojących na poboczach znacznie spadła, w ostatnim czasie skontrolowano już tylko 168 ciężarówek.

Zakaz parkowania obowiązuje kierowców w dni powszednie między godziną 20 a 7 rano i całodobowo w soboty i niedziele. Opłata za zdjęcie blokady koła wynosi 150 £.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL