Przyszli spedytorzy praktycznie na kontroli ITD

ITD-ciężarówki

Inspekcja Transportu Drogowego edukuje przyszłych spedytorów.

O charakterze pracy inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego oraz obowiązkach kierowców ciężarówek i przewoźników mieli okazję dowiedzieć się, w ramach wycieczki przedmiotowej, uczniowie kształcący się na kierunku technik spedytor w Zespole Szkół Nr 2 w Rzeszowie.

Wiedzę potrzebną do wykonywania przyszłego zawodu przekazali im podkarpaccy inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

ITD kontroluje ciężarówki wraz z przyszłymi spedytorami

Uczniowie klasy II D ZS Nr 2 z Rzeszowa odwiedzili na punkcie kontrolnym w Stykowie koło Głogowa Małopolskiego realizujących tam swoje codzienne obowiązki Inspektorów Transportu Drogowego. Wizyta miała związek z omawianymi zagadnieniami z przedmiotu podstawy prawa transportowego. Podczas spotkania inspektorzy opowiedzieli uczniom na czym polega ich codzienna praca, a także omówili szczegółowo przepisy regulujące czas pracy kierowców. Dodatkowo przekazali również wiedzę na temat tego, jakie warunki muszą spełniać przewoźnicy drogowi oraz jakie dokumenty musi mieć przy sobie kierowca wykonujący poszczególne rodzaje transportu. Uczniowie natomiast czynnie uczestniczyli w kontroli pojazdów wykonujących przewóz drogowy, którą dokonywali Inspektorzy Transportu Drogowego. Pomagali krokodylkom m.in.: mierzyć i ważyć pojazdy, czytali wydruki z tachografów cyfrowych oraz uczestniczyli w kontroli pojazdu przewożącego substancje niebezpieczne.

Spotkanie zakończyło się wspólnym oglądaniem nowoczesnego radiowozu z wyposażeniem niezbędnym do kontroli drogowych oraz pogadanką na temat najczęściej popełnianych przez kierowców i firmy transportowe naruszeniach a także najciekawszych przypadkach kontroli drogowych i związanych z nimi zabawnych sytuacjach.

ITD Rzeszów

 

Przeczytaj też:
Nowe technologie w nowych samochodach. Co i kiedy obowiązkowo

Nowe systemy dostępne na rynku mają się przyczynić się do zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych i liczby rannych na naszych drogach. W 90 proc. za wypadki odpowiada błąd kierowcy.

 

Lidl Szwajcaria wspiera badania nad gazem syntetycznym do napędu ciężarówek

Lidl Switzerland zamierza w przyszłości użytkować swoje ciężarówki bez paliw kopalnych, opierając się m.in. na odnawialnym gazie syntetycznym jako źródle energii.

 

Ciężarówka lotniskowa uderzyła w samolot

W dniu 1 sierpnia br. na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo Aeroflotu Airbus A321 uległ uszkodzeniu zderzając się z lotniskową ciężarówką.

 

TATRA w Brazylii?

W ubiegłym roku producent samochodów Tatra Trucks potwierdził zamiar produkowania ciężarówek w Brazylii.

 

Tysięczna ciężarówka BharatBenz HDT

Tysięczna seria BharatBenz HDT zjechała z linii montażowej w indyjskim zakładzie w Chennai.

 

Szesnaście ciężarówek testuje nowy most w Genui (video)

Po 461 dniach budowy pierwsze pojazdy wjechały na nowo wybudowany wiadukt.

Mercedes Actros w barwach Tony M Rees

Tony M Rees to brytyjski przewoźnik, który potrafi zaskoczyć desing swoich ciężarówek.

KAS przejmie od GITD pobór opłaty drogowej za pojazdy ciężarowe. Duże zmiany w 2021 roku

Z dniem 1 lipca 2020 r. Szef Krajowej Administracji Skarbowej przejmuje, od Głównego Inspektora Transportu Drogowego, pobór opłaty elektronicznej za przejazd ciężarówkami po płatnych drogach krajowych oraz pobór opłaty za autostrady na wyznaczonych odcinkach A2 i A4.

 

System automatycznego rejestrowania naruszeń na Ukrainie już działa. Wnioski są ciekawe

Zaledwie dwa dni temu, na Ukrainie, został uruchomiony system automatycznego rejestrowania naruszeń.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL