Pierwsza Scania XT napędzana gazem dostarczona do Belgii

Scania CNG

Scania może się pochwalić wydaniem pierwszej ciężarówki zasilanej CNG serii XT.

Pierwsza ciężarówka z napędem gazowym w nowej gamie XT Scania do zastosowań budowlanych została dostarczona do belgijskiego miasta Hasselt. Hakowiec Scania P 340 4×2 jest zalilana sprężonym gazem ziemnym. Samochód do zastosowań komunalnych zakupiła Rada Miasta kierując się względami ekologicznymi.

- CNG zapewnia niższą emisję dwutlenku węgla, ale jeszcze ważniejsze w środowisku miejskim jest to, że ta ciężarówka emituje o 95 procent mniej cząsteczek stałych, w przeciwieństwie do swoich odpowiedników z silnikami Diesla. Oprócz tego napęd CNG jest również znacznie tańszy w eksploatacji - mówi Joost Venken, Radca ds. Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju z m. Hasselt.

Ciężarówka Scania CNG

- Hasselt chce zainwestować w czystszą flotę pojazdów, a ciężarówka Scania idealnie wpisuje się w te założenia. - W chwili obecnej CNG jest najbardziej właściwym wyborem jesli chodzi o ekologię. Elektryczne ciężarówki, które spełniają również takie wymagania, nie są jeszcze dostępne w Belgii - dodaje Michel Froidmont, radca ds. Infrastruktury i robót publicznych Hasselt.

Napęd CNG ma przewagę nad ciężarówkami elektrycznymi, że tankowanie CNG jest znacznie szybsze. Silniki gazowe mogą również, w przyszłości, być zasilane biogazem.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL