Zwiedzanie miasta w elektrycznym piętrowym autokarze

"The Original Tour" - pierwszy elektryczny autobus piętrowy z otwartym dachem jeździ w londyńskiej dzielnicy Westminster.

Po Londynie jeździ elektryczny, piętrowy autokar. Jest to pojazd wycieczkowy i służy turystom do zwiedzania miasta.

Elektryczny autokar ma 12 m długości. Jego wnętrze mieści 75 osób. Autokar na jednym ładowaniu ma zasięg 150 km. Najważniejsze jest jednak to, że autokar nie emituje szkodliwych spalin i jest cichy.

Elektryczny piętrowy autokar jeździ po Londynie

Elektryczny piętrowy autokar to sukces zespołu The Original Tour London - operatora autobusowego i czterech europejskich producentów podzespołów, w tym firmy Ziehl-Abegg, która opracowała elektryczny układ napędowy. Choć silnik pochodzi z Niemiec, cały autobus został zbudowany w Hiszpanii.

Hiszpańska firma Unvi jest światowym producentem autobusów miejskich. Hiszpanie wybrali doświadczonych producentów komponentów, jako swoich partnerów: BMZ (akumulatory), Ziehl-Abegg Automotive (układ napędowy) i SAV Studio (integracji całości systemu).

Elektryczny układ napędowy od Ziehl-Abegg

Wyzwanie stawiane autobusom elektrycznym z otwartym dachem jest ogromne, ponieważ nie mając dachu, niemożliwe jest umieszczenie jakichkolwiek akumulatorów w górnej części pojazdu.

Autokar wycieczkowy ma jeszcze jedną zaletę. Stojąc w korkach zużywa minimalną ilość energii. Największy pobór prądu jest przy ruszaniu. Zaś podczas hamowania energia jest odzyskiwana i wraca z powrotem do akumulatorów.

The Original Tour jest częścią RATP Dev i jej spółki macierzystej RATP Group, światowego lidera w transporcie publicznym. Wprowadzony na rynek w 2015 roku Extrapolitan jest sojuszem dostawców, działających w 19 miastach na całym świecie. Extrapolitan oferuje wycieczki: w Paryżu, Londynie, Hong Kongu, Nicei, Marseille, Stockholmie, Tallinnie, Rydze, Kopenhadze, Berlinie, Atenach, Helsinkach, Windsorze, Cardiff, Budpeszcie, Splicie, Rzymie i Monaco.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL