Skype uratował życie kierowcy

Skype uratował życie kierowcy

Kobieta zawiadomiła policję, że jej znajomy, zawodowy kierowca, próbuje odebrać sobie życie.

Komunikowała się z nim poprzez skype i całą sytuację widziała na ekranie swojego telefonu.

Akcja poszukiwawcza była o tyle trudna, gdyż z informacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna ten przebywa w Stanach Zjednoczonych. Nie było znane dokładne miejsce jego pobytu. Natychmiastowa interwencja dyżurnych, którzy nawiązali kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy KGP, przyczyniła się do ustalenia miejsca pobytu kierowcy. Mężczyzna został odnaleziony i trafił do szpitala.

Próba samobójcza kierowcy ciężarówki

Z informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że rozmawiała ze znajomym ze Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem komunikatora internetowego. Mężczyzna – zawodowy kierowca, pracujący w jednej z zagranicznych firm - przebywał w tym czasie w kabinie samochodu ciężarowego. Kobieta utrzymywała, że był on załamany. Groził, że popełni samobójstwo. W kamerze widziała broń, a w pewnym momencie usłyszała strzał, po czym mężczyzna osunął się na fotel.

Kobieta zachowała zimną krew i bez chwili wahania zaalarmowała o zdarzeniu policję. Policjanci przybywszy do mieszkania kobiety zobaczyli włączony komunikator, w którym widać było, że mężczyzna jeszcze daje oznaki życia. Natychmiast nawiązali oni kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji. Błyskawicznie skontaktowano się z policjantami amerykańskimi, prosząc o pomoc w namierzeniu ciężarówki. W międzyczasie, z pomocą zgłaszającej, ustalono również właściciela firmy, w której zatrudniony był mężczyzna.

Dzięki temu, że ciężarówka była wyposażony w GPS, policjantom amerykańskim udało się szybko dotrzeć do celu. Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

KP Bielsko-Biała

Przeczytaj też:
Lamborghini taranuje ciężarówkę na A1

Szybka jazda często bywa przyczyną zdarzeń lub wypadków drogowych.

Na pierwszy rzut oka kierowca ciężarówki prawidłowo zabezpieczył ładunek

Jednak po bliższym przyjrzeniu się wszystkim, którzy znajdą się w pobliżu transportu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

Polski kierowca ciężarówki został skazany za 1 milion funtów heroiny ukrytej w dostawie chipsów

Kierowca ciężarówki aresztowany w dokach Harwich z heroiną o wartości 1,25 miliona funtów.

 

Dwóch kierowców ciężarówek zatrzymanych za manipulowanie tachografem za pomocą pilota

Dwóch kierowców ciężarówek, w wieku 37 i 51 lat, zostało aresztowanych w ubiegły poniedziałek, 24 sierpnia, po tym, jak zauważono w ich urządzeniach rejestrujących fałszowanie zapisu.

 

Pechowy kierowca ciężarówki, czy świadome działanie?

W czwartek rano niemieccy policjanci sprawdzili ciężarówkę i odkryli poważne naruszenia.

Naczepa wyczepia się podczas ruszania ze stacji benzynowej

W czwartek wieczorem kierowca polskiej ciężarówki chciał odjechać z terenu stacji benzynowej w kierunku autostrady i zgubił naczepę.

 

Czy dojazd na parking dla ciężarówek to czas pracy?

Niemiecki portal branżowy eurotransport.de zajął się tematem czasu pracy kierowców. Według opinii specjalistów dojazd do ciężarówki oraz powrót do domu lub hotelu powinien być wliczony do czasu pracy kierowcy.

 

Pakiet Mobilności - jak opisać wykresówkę i kto nie musi mieć tachografu?

W dniu 20 sierpnia 2020 roku w życie wchodzą pierwsze regulacje zawarte w Pakiecie Mobilności. Nowe przepisy ukazały się ok. 10 dni wcześniej, niż przewidywała to początkowo KE.

 

Pakiet Mobilności - pierwsze przepisy dla kierowców ciężarówek już od dziś

Od dziś zaczynają obowiązywać kierowców ciężarówek oraz przewoźników niektóre przepisy dotyczące Pakietu Mobilności.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL