Polska firma kupiła 13 gazowych IVECO Daily

IVECO Daily dla Hollywood SA

W dniu 19 października odbyło się uroczyste przekazanie floty IVECO Daily Natural Power dla firmy Hollywood S.A. Podwozia Daily zostały wyposażone w zabudową kontenerową z windą.

Dostarczone pojazdy zasiliły flotę klienta oferującego produkty i usług w branży pralniczej. Klient zdecydował się zakupić pojazdy korzystając z oferty firmy finansującej Hitachi Capital. Hitachi Capital Polska zapewnia swoim Klientom rozwiązania flotowe, dbając o bezpieczeństwo, mobilność i satysfakcję użytkowników firmowych flot. W celu zapewnienia sprawnej realizacji ich podstawowych zadań biznesowych skupia się na znalezieniu najlepszego rozwiązania. Najważniejsze jest zadowolenie Klienta, dlatego HCPL dostosowuje się do jego sytuacji, stosowanych praktyk i preferencji, oferując takie rozwiązania jak np. wynajem długoterminowy (pojazdy dostawcze i ciężarowe), leasing finansowy i operacyjny, zarządzanie flotą Klienta (administracja), optymalizacją likwidacji szkód komunikacyjnych.

IVECO Daily Natural Power

IVECO DAILY Natural Power – to linia samochodów dostawczych IVECO zasilanych gazem ziemnym. Samochód jest wyposażony w silnik F1C o pojemności 3 litrów i mocy 136 KM, rozwijający najwyższy w tej klasie moment obrotowy 350 Nm. Jako silnik przeznaczony specjalnie do samochodów dostawczych jest wytrzymalszy i lepiej przystosowany do specyfiki eksploatacji w porównaniu z silnikami zasilanymi CNG zapożyczonymi z samochodów osobowych. Parametry ekologiczne Daily Hi-Matic Natural Power są równie imponujące: silnik jest zgodny z normami Euro 6/D dzięki emisji cząstek stałych i NOx niższej o odpowiednio 76% i 12% w porównaniu z silnikiem Diesla IVECO Euro VI o pojemności 3 litrów, który i tak należy uznać za wyjątkowo przyjazny dla środowiska. W rzeczywistych warunkach jazdy w cyklu miejskim emisja CO2 z silnika CNG jest o 3% niższa w stosunku do wartości typowych dla analogicznej jednostki wysokoprężnej. W przypadku zastosowania biogazu redukcja emisji CO2 z silnika CNG może sięgać 95%, co oznacza bilans bliski zeru.

Daily Hi-Matic Natural Power

Gazowe Daily jest również niezwykle ciche w porównaniu ze swoim dieslowym odpowiednikiem. Czyni go to idealnym pojazdem dla dostaw w obszarach miejskich.

 

Przeczytaj też:
IVECO S-WAY Natural Power dla firmy AGROMEX

Iveco Poland przekazało firmie AGROMEX 20 ciągników siodłowych IVECO napędzanych gazem ziemnym.

 

Grupa Żywiec rozpoczyna współpracę z OMEGA Pilzno. Piwo będą wozić ciężarówki LNG

W pierwszym etapie polska firma transportowa będzie dystrybuowała piwo za pomocą czterech IVECO Stralis NP napędzanych skroplonym gazem ziemnym (LNG). Celem wspólnego projektu jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz pyłów w dystrybucji piwa.

 

Pierwsze Volvo FH LNG w okolicy Moskwy

Na początku lipca w Volvo Group Truck Center Moskwa-Południe w Domodiedowie uroczyście przekazano ciągniki siodłowe Volvo FH LNG . Ciężarówki trafiły do ​​cementowozu ACR z regionu moskiewskiego.

 

Niemcy jadą na gazie

Zainteresowanie przewoźników ciężarówkami napedzane gazem gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

 

Partia pięćdziesięciu IVECO Stralis NP LNG sprzedanych do Rosji tylko jednej firmie transportowej

Ciągniki siodłowe IVECO Stralis NP napędzane skroplonym gazem ziemnym została dostarczona do firmy Mostrans LLC w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Ciężarówki na gaz ziemny nadal bez opłaty drogowej

Parlament zatwierdził przedłużoną dotację na ciężkie ciężarówki napędzane CNG i LNG pomimo protestów stowarzyszeń kolejowych i opozycji.

 

Przedłużenie zwolnienia ciężarówek na gaz ziemny z opłat za przejazdy autostradami

IVECO z satysfakcją przyjmuje decyzję niemieckiej komisji parlamentarnej ds. transportu o przedłużeniu zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym z opłat za przejazdy autostradami.

 

Firma WESOB zabudowała pierwsze w Polsce podwozie LNG

Producent nadwozi i zestawów przestrzennych wykonał zabudowę na podwoziu gazowej Scanii.

 

Nowa stacja tankowania LNG w Niemczech

Firma NOVATEK Green Energy poinformowała o otwarciu drugiej w Niemczech stacji tankowania LNG.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL