Szczecinek wykształci młodych kierowców

Projekt Europejski Kierowca

Wczoraj, 23.10 br. starosta Krzysztof Lis przekazał dyrekcji ZST w Szczecinku samochód ciężarowy zakupiony w ramach projektu Europejski Kierowca.

Dostawcą pojazdu, kosztującego prawie 309 tys. zł, jest firma MAN Truck & Bus Polska.

Starosta przypomniał szczegóły projektu realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020, a także, że na wyposażeniu szkoły znajdują się już: samochód elektryczny, dostawczy oraz symulator jazdy samochodem ciężarowym.

W Szczecinku ruszył projekt Europejski Kierowca

- To jest jakby ostatnie działanie, które pozwoli nam na przygotowanie uczniów w zakresie kształcenia na kierunku kierowca mechanik kat. C+E. Oczywiście kwalifikacje do kierowania pojazdami tych kategorii uczniowie zyskają w klasie drugiej i trzeciej - wyjaśnił starosta, a potem potwierdził słowa niedawno wypowiedziane przez dyrektor ZST Annę Wisłocką – Bogdanowicz, która zauważyła, że ZST to szkoła, która wyprzedza rzeczywistość. - W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało nas o możliwości utworzenia kierunku kierowca kategorii C. Proszę zobaczyć, że my wyprzedzamy pewne działania, ponieważ pierwsze kroki związane z realizacją naszego projektu poczyniliśmy półtorej roku temu - mówiła dyrektor ZST.

Oficjalne przekazanie kluczyków do ważącej niemal 6 ton ciężarówki nastąpiło przed budynkiem starostwa. W wydarzeniu uczestniczyła także zaangażowana w realizację projektu Joanna Grosicka z Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju, Piotr Kochański – kierownik warsztatów szkolnych oraz Krystian Nitek – przedstawiciel firmy MAN Truck & Bus Polska.

Dwa tygodnie wcześniej w tej samej szkole w Szczecinku otwarto pracownię Europejskiego kierowcy, która wyposażona w odpowiednie pomoce dydaktyczne, jest doskonałym miejscem do nauki zawodu kierowca samochodu ciężarowego.

 

fot. powiat.szczecinek.pl

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL