Tych marek będzie mniej...

Tych marek będzie mniej...

Wśród producentów samochodów zamieszanie. Sprzedaż nowych samochodów we wrześniu spadła o 23 %. Przyczyną są nowe warunki badania, które zarządziła KE.

Z danych opublikowanych w środę przez stowarzyszenie branżowe ACEA wynika, że Grupa Volkswagena, Fiat Chrysler Automobiles i Renault były jednymi z największych przegranych po wprowadzeniu nowego systemu testowania.

Spadek liczby nowych rejestracji

Liczba rejestracji samochodów spadła do 1,12 miliona samochodów w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) w stosunku do 1,47 miliona we wrześniu 2017 r. - podała ACEA.

Komisja Europejska zastąpiła dotychczas używany cykl testów spalania i emisji szkodliwych substancji NEDC na nowy WLTP.
Nowa, zharmonizowana na całym świecie procedura testowania lekkich pojazdów (WLTP) stała się obowiązkowa od 1 września. Zmusiło to niektórych producentów samochodów, takich jak np. Volkswagen, do wstrzymania dostaw niektórych modeli, które nie zostały jeszcze poddane ponownej certyfikacji.

NEDC - WLTP

Przebieg cyklu NEDC, już od samego początku, został opracowany nieprawidłowo. Testy badawcze znacznie odbiegały od tego, jak jeździ się na co dzień. W dodatku producenci szybko dostosowali się do istniejącej sytuacji i zaczęli opracowywać jednostki napędowe w ten sposób, by dawały jak najlepsze rezultaty w czasie badania, co niekoniecznie musiało przekładać się na oszczędną jazdę w zwykłym ruchu. Róznice pomiędzy delkaracjami producentów, a rzeczywistością różniły się w przedziale 12-42 %.

Firmy VW, Renault i Fiat Chrysler znalazły się w czołówce podczas sierpniowej wyprzedaży, ponieważ producenci samochodów zwiększyli rabaty i rejestracje swoich pojazdów, aby sprzedać je na niemal zupełnie nowym rynku.

Lider na rynku Volkswagen Group zanotował spadek sprzedaży swoich samochodów o 48 % w zeszłym miesiącu, 67 procentowy spadek odnotowała w sportowym samochodzie marka Porsche. Wynik Audi uplasował się na 60 procencie.

Grupa PSA, producent nr 2 samochodów w Europie, spadła o 8 procent, przy wartości sprzedaży Peugeota o 4,6 procent i 3,6 procent w Citroen. Opel / Vauxhall, który PSA kupił od General Motors w ubiegłym roku, odnotował spadek sprzedaży o 12 procent.

Sprzedaż Renault Group spadła o 27 procent.

Fiat Chrysler Automobiles spadł o 31 procent, rejestracje Fiata spadły o 33 procent, a spadek o 59 procent odnotowano w Alfa Romeo. Sprzedaż Jeepa spadła o 7,3 procent.

Rejestracje Forda spadły o 14 procent.

Wśród azjatyckich marek masowych sprzedaż Toyoty spadła o 1,2 procent, podczas gdy Hyundai spadł o 10 procent, natomiast Nissan spadł o 44 procent.

Wśród marek premium sprzedaż marek BMW spadła o 7,4 procent, podczas gdy konkurencyjne rejestry piłek Mercedes-Benz spadły o 12 procent.

Do września sprzedaż w Europie wzrosła o 2,3 procent do 12,3 miliona jak podało ACEA. Zwycięzcami w ubiegłym miesiącu byli Jaguar, którego sprzedaż wzrosła o 38 procent, Kia, która wzrosła o 4,3 procent, a Volvo o 3,1 procent.

Przeczytaj też:
Pierwsza seryjna ciężarówka z dłuższą kabiną powstała poza Europą

Czy pamiętacie Państwo Future Trucka? Kilka lat temu MAN Truck & Bus pokazała, na targach IAA w Hanowerze, koncepcyjny projekt ciężarówki przyszłości.

 

Nowości 2021 w pojazdach Mercedes-Benz Trucks

Systemy, które będą dostępne w nowych Mercedesach Actrosach od czerwca 2021 roku to: Active Sideguard Assist ze zautomatyzowaną funkcją hamowania oraz Active Drive Assist 2 ze zautomatyzowaną funkcją awaryjnego zatrzymania pojazdu.

 

IVECO S-Way bez lusterek. Kolejny producent testuje MirrorCam

Kto już widział IVECO S-Way bez lusterek bocznych?

 

Więcej bezpieczeństwa, mniej kluczy do samochodu

Continental opracowuje rozwiązania Key-as-a-Service dla pojazdów użytkowych.

 

Continental wprowadza monitoring obciążenia dla całego zestawu pojazdów

Continental opracowała zintegrowany system ważenia do ciągłego określania obciążenia pojazdów użytkowych.

 

Czym jest w ciężarówce magistrala CAN i FMS

Magistrala CAN, czyli Controlled Area Network powstała w latach 80 XX wieku z inicjatywy niemieckiej firmy Bosch.

 

Top 10 najlepszych marek ciężarówek w Rosji

Wielkość rosyjskiego rynku nowych ciężarówek spada mniej niż w krajach zachodnich.

 

Wyremontowany Mercedes-Benz SK 1838

Firma NVC z Oberhausen zajmująca się skupem i sprzedażą historycznych ciężarówek pokazała wyremontowanego Mercedesa SK.

 

KAMAZ wywrotka w nowej odsłonie

Fabryka samochodów KAMAZ zmontowała pierwszą wywrotkę z nowej rodziny K5 - KAMAZ-6595.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL