Nowy odcinek S3 Legnica - Bolków

S3 Legnica-Bolków

Już dziś, w godzinach południowych, ma zostać oddana do użytku droga ekspresowa S3 z Legnicy do Bolkowa. Jej długość wynosi 36 km.

Pierwszy z nowych odcinków, Legnica II - Jawor II (19,7 km), od października 2015 r. za 316 mln zł brutto realizowało konsorcjum Eurovia Polska, Warbud.

Natomiast drugi odcinek, Jawor II - Bolków (16,1 km), od września 2015 r. za 345 mln zł brutto budował Mota-Engil Central Europe.

W ramach inwestycji powstała dwujezdniowa droga o nawierzchni asfaltowej, 25 obiektów inżynierskich oraz miejsca obsługi podróżnych "Jawor" (po obu stronach S3).

Wybudowano cztery węzły: Jawor (połączenie S3 z DK3), Jawor II (połączenie S3 z DW374), Paszowice (połączenie S3 z DK3) i Bolków (połączenie S3 z DK5).

Droga S3-D11 połączy Szczecin z Pragą

Przypomnijmy, że całość trasy S3 ma łączyć porty morskie Świnoujście-Szczecin, następnie Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica) oraz południe kraju docelowo z dojazdem do Czech. Szacuje się, że gdy S3 zostanie ukończona, znacznie odciąży DK nr 8 z ruchu samochodów ciężarowych w stronę Kudowy.

W maju br. nasi południowi sąsiedzi ogłosili rozpoczęcie budowy odcinka, który docelowo połączy Lubawkę z Pragą. Autostrada D11 Smiřice – Jaroměř to droga, która jest częścią szlaku Z Pragi do granicy z Polską z S3.

Korytarz drogowy S3-D11 ma kluczowe znaczenie dla rozwoju ekonomicznego południowo-zachodniej Polski i północnych Czech. Stanowi najkrótsze połączenie tych regionów z zespołem portów Szczecin - Świnoujście i dalej ze Skandynawią. Będzie też kolejnym szlakiem łączącym rejon Adriatyku z północą Europy.

Przeczytaj też:
Ciężarówka, przekształcona w dzieło sztuki, pochłania taką samą ilość CO2 z powietrza, jak drzewo

Farba na naczepie pochłania tyle samo CO2 z powietrza co drzewo i zapobiega rozwojowi wszelkiego rodzaju wirusów i bakterii.

MAN Trucks rozbudowuje fabrykę ciężarówek w Niepołomicach

W ramach strategii New MAN w latach 2020-2022 rozbudowana zostanie fabryka pojazdów ciężarowych w Niepołomicach.

Podczas rozładunku...

Podczas rozładunku ciężarówka pochyliła się do tyłu.

Piwo ląduje na poboczu. Wypadek polskiej ciężarówki na autostradzie A10

W poważnym wypadku, w sobotnie popołudnie, na autostradzie A 10 brała udiał polska ciężarówka, która wypadła z pasa ruchu i przewróciła się na poboczu drogi.

KAMAZ-54901 - pierwsze wrażenia z jazdy

Z ogólnego punktu widzenia to Mercedes, jednak charakterystyka pracy silnika bardziej przypomina Scanię.

Kabina ciężarówki – mobilne centrum dowodzenia kierowcy. Jak się zmieniały?

Kabiny ciężarówek to dziś niemal zdalne biura, w których kierowcy ciężarówek spędzają zwykle więcej czasu niż we własnym mieszkaniu - bo nawet 294 dni w roku.

 

Zuchwała kradzież elementów ciężarówki w środku miasta

Co zobaczył kierowca, gdy wrócił do swojej ciężarówki po nocnym odpoczynku? Złodzieje ukradli maskę i reflektory z zaparkowanej ciężarówki.

 

Polski kierowca ciężarówki ginie w wypadku

Kierowca ciężarówki przeoczył koniec korka i z dużą prędkością uderzył w tył naczepy ciężarówki znajdującej się przed nim. Cysterna przewoziła ładunek niebezpieczny.

 

Dzięki fachowej akcji strażaków rozbita ciężarówka mogła ruszyć dalej w drogę

Polska ciężarówka z ukraińskim kierowcą rozbiła się w poniedziałek. Samochód utknął na zakręcie lasu w miejscowości Vrbno pod Pradědem.

 

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje