Wczorajszy kierowca z Niemiec

Wczorajszy kierowca z Niemiec

W dniu 09 października 2018 r., około godziny 11:40 na 156 km autostrady A4, funkcjonariusze dolnośląskiej ITD  zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę należącą do niemieckiego przewoźnika.

Kierowca wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Niemiec.

Podczas kontroli poddano kierowcę badaniu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar wskazał na 0.63 mg/l, co w przeliczeniu dało 1,323 promila alkoholu we krwi. Na miejsce wezwano patrol Policji i przekazano kierowcę do dalszych czynności.

Ponadto, podczas kontroli stwierdzono liczne naruszenia czasu pracy kierowcy, m.in. przekroczenie dwutygodniowego czasu jazdy o 5 godzin i 55 minut. Kierowca został ukarany mandatami karnymi, a na przedsiębiorcę wszczęto postępowanie administracyjne.

WITD Wrocław

Przeczytaj też:
Wzrost cyberataków na logistykę

Cyfryzacja łańcuchów dostaw stwarza nowe zagrożenia, ostrzega Światowe Forum Ekonomiczne. Ransomware i inne złośliwe oprogramowania nasiliły ataki o kilkaset procent.

Zdalny odczyt tachografów już w Polsce. Pierwsze kontrole ITD w Lublinie

Poniedziałek był pierwszym dniem, gdy kierowcy mogli spotkać na terenie województwa lubelskiego pojazd Inspekcji Transportu Drogowego wyposażony w antenę DSRC.

Martin Lundstedt, Volvo Group - nowym przewodniczącym Rady ds. Pojazdów Użytkowych ACEA

Wczoraj Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wybrało Martina Lundstedta, dyrektora generalnego Volvo Group, na przewodniczącego rady ds. pojazdów użytkowych na nadchodzący rok.

Pierwsze prawa jazdy zatrzymane

Nie trzeba było długo czekać, żeby inspektorzy podlaskiego ITD, musieli już w pierwszych dniach stycznia, zastosować nowe bardziej dotkliwe kary.

Przedsiębiorcy wybierając firmowe auta, patrzą przede wszystkim na cenę zakupu

Cena jest obecnie głównym kryterium decydującym o wyborze samochodów w firmach z sektora MŚP - wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Keralla na zlecenie Carefleet S.A.

Ekonomia współdzielenia w przedsiębiorstwach. Czy należy zmienić myślenie?

Co czwarta firma chce dzielić się swoimi maszynami, autami a nawet pracownikami z innymi firmami. Świat idzie w kierunku używania, a nie posiadania, i przedsiębiorcy z sektora MŚP chcą się w ten trend wpisać.

Mocna konkurencja na rynku transportowym - jak sobie skutecznie z nią radzić?

Pomimo wielu przeciwności, z którymi muszą się borykać branża TSL, można zaobserwować, że wolumen przewozów u polskich przewoźników systematycznie wzrasta.

Ubezpieczenia OC i AC w 2022 roku - jakie zmiany?

Nie jest wykluczone, że drożejące samochody, części do nich i usługi serwisowe wpłyną na ceny ubezpieczeń komunikacyjnych w 2022 roku. Ale także wraz ze wzrostem płacy minimalnej, w przyszłym roku, urosną także kary za brak obowiązkowego OC.

Badanie Verizon Connect

Nikogo nie trzeba już przekonywać, że dzięki telematyce organizacja pracy jest bardziej wydajna i łatwiejsza. Firmy odnotowują również zmniejszenie liczby wypadków, a 52% – obniżenie kosztów paliwa.

Wyszukiwarka

Informacje