Elektryczny Master w sieci sprzedaży Renault Trucks

Renault Master Z.E. - Renault Trucks

Elektryczny Renault Master potrafi przejechać 120 km na jednym ładowaniu. Z.E. alert ma ostrzegać pieszych przed zbyt cichym pojazdem.

Renault Trucks wprowadza do swojej sieci sprzedaży elektrycznego dostawczaka. Master Z.E. uzupełnia ofertę marki o niskoemoisyjne pojazdy w segmencie do 3,5 t DMC. Ten w pełni elektryczny pojazd, pozwala dotrzeć do wszystkich stref miejskich, niezależnie od ograniczeń drogowych i jest idealnym narzędziem dla profesjonalistów pracujących w środowisku miejskim.

Master Z.E. - tam gdzie występują ograniczenia ruchu

Elektromobilność leży u podstaw strategii Renault Trucks w zakresie zrównoważonego transportu miejskiego, dlatego też francuski producent wprowadza na rynek pierwszy pojazd zasilany w 100% energią elektryczną, Renault Master Z.E.

Renault Master Z.E. idealnie nadaje się do realizacji dostaw na ostatnim etapie. Dostępny w 4 wersjach furgonu i 2 wersjach platformy, dzięki temu, że jest 100% elektryczny odpowie na wszystkie wymagania profesjonalistów pracujących w mieście. Dotrze do każdego miejskiego obszaru, nawet tam, gdzie obowiązują ścisłe ograniczenia w ruchu.

Master Z.E. - 120 km na jednym ładowaniu

Renault Master Z.E. ma zasięg rzeczywisty 120 km. Wystarczy tylko 6 godzin aby go w pełni naładować. Ponieważ baterie zostały zamontowane pod przednimi siedzeniami, jego pojemność ładunkowa jest identyczna jak w pojeździe napędzanym dieslem.

Z.E. alert - ostrzega pieszych

Dla bezpieczeństwa kierowcy, ładunku i mieszkańców miasta, Renault Master oferowany przez Renault Trucks wyposażony jest seryjnie w kamerę cofania, radar cofania i lusterka szerokokątne. Pojazd ma też system Z.E. alert, który przestrzega pieszych przed zbliżającym się pojazdem, gdy porusza się on z prędkością do 30 km/h.

Renault Master Z.E. należy do elektrycznej gamy ciężarówek Renault Trucks. Renault Master uzupełnia segment miejski Renault Trucks D Wide. W ofercie miejskich Renault Trucks znajdują się obecnie pojazdy o DMC od 3,1 do 26t. Elektryczny master może być obsługiwany również przez sieć serwisową Volvo Trucks - Renault Trucks, co w przypadku posiadania floty samochodów ciężarowych, jest dużym ułatwieniem dla użytkownika. 

Renault Master Z.E. - specyfikacja techniczna:

- DMC 3,1t
- Silnik elektryczny 57 kW
- Maksymalny moment obrotowy: 225 Nm
- Maksymalna prędkość 100 km/h
- Zasobnik energii: 33 kWh akumulatory litowo-jonowe
- Zasięg w cyklu NDEC: 200 km
- Zasięg w warunkach rzeczywistych: do 120 km

Przeczytaj też:
Jedna z pierwszych w pełni napędzanych elektrycznie ciężarówek zaprezentowana w dolinie Renu

Niemiecko-holenderska elektryczna ciężarówka jest jedną z siedmiu, które rozpoczną regularne transporty.

Ford opracował dźwięk do pojazdów elektrycznych uznając, że samochody są zbyt ciche

W czasie gdy samochody z silnikami spalinowymi są głośne, pojazdy elektryczne są za ciche i mogą stwarzać niebezpieczeństwo.

Polski producent kotłów grzewczych zbudował autobus elektryczny i chce go produkować. W 15 minut ładuje 90 proc. baterii.

Podczas COP24 firma Rafako zaprezentowała, opracowany przez własne biuro konstrukcyjne, autobus elektryczny.

Powstanie projekt ciężarówki Scania zasilanej wodorem

Scania opracowuje projekt śmieciarki zasilanej ogniwami wodorowymi. Projekt powstaje w kooperacji z firmą Renova, która zajmuje się przetwarzaniem odpadów.

Hybrydowe Fordy Transit rozpoczynają testy w firmach sektora publicznego

Hybrydowy Transit Custom przejedzie 50 km na jednym ładowaniu baterii

Pierwsza ukraińska elektryczna ciężarówka zainteresowała duńskiego kontrahenta

Pierwsza w pełni elektryczna ciężarówka wyprodukowana dla duńskiej firmy wyprodukowała ukraińska fabryka samochodów.

Ciężarówki Renault T w firmie Budmat Transport Zwiedzanie miasta w elektrycznym piętrowym autokarze

Po Londynie jeździ elektryczny, piętrowy autokar. Jest to pojazd wycieczkowy i służy turystom do zwiedzania miasta.

Ze Stolicy znikną autobusy z silnikiem Diesla

Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły przetarg nieograniczony na zakup 130 autobusów elektrycznych. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 5 grudnia.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL