Kradziona ciężarówka zatrzymana w Gdańsku

Kradziona ciężarówka zatrzymana w Gdańsku

W pierwszy październikowy poniedziałek na odcinku drogi krajowej nr 89 w Gdańsku patrol ITD zatrzymał do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą-chłodnią.

Zestawem przewożono mrożone mięso z Ciechanowa do Gdańska.

Od 1 października bez dowodu i OC

Kierowca ciężarówki okazał do kontroli wszystkie dokumenty oprócz dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia aktualnej polisy OC. Miał do tego pełne prawo, ponieważ od 1 października zniesiono obowiązek posiadania przy sobie tych dokumentów. Kierowca powołał się na zmianę przepisów i stwierdził, że dowodu rejestracyjnego wraz z polisą OC zapomniał mu przekazać szef firmy przed wyjazdem w trasę.

Brak dowodu rejestracyjnego nie był przypadkowy gdyż po sprawdzeniu ciągnika samochodowego w systemie CEPIK, inspektorzy uzyskali informacje o braku ważnych badań technicznych oraz możliwej kradzieży pojazdu.

W związku z informacją zawartą w bazie danych na miejsce wezwano policjantów z ruchu drogowego, którzy potwierdzili wcześniejsze ustalenia o poszukiwaniu kontrolowanego pojazdu. Pod eskortą inspektorów i policjantów pojazdy przeprowadzono na komisariat policji, gdzie sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego.

Kierowca bez uprawnień

W trakcie analizy pozostałych dokumentów ujawniono, iż od dwóch miesięcy kierowca posiada nieważne szkolenie okresowe. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem zostało wszczęte postępowanie administracyjne.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL