Javier Calleja prezesem Zarządu Solaris

Javier Calleja prezesem Zarządu Solaris

Z dniem 3 października br. stanowisko prezesa Zarządu spółki Solaris Bus & Coach S.A. objął Javier Calleja.

Nowy prezes Solaris Bus & Coach S.A. pracował w wielu sektorach gospodarki, w tym w branży transportowej, przewodząc wysoce wykwalifikowanym zespołom. Przez ostatnie 20 lat był partnerem w Bain & Company, wiodącej na świecie firmie konsultingowej. Odpowiadał m.in. za duże transformacje i projekty poprawy operacyjnej w wielu regionach Europy i Ameryki.

Jestem przekonany, że Pan Calleja z powodzeniem wdroży naszą strategię i w pełni wykorzysta przyszłe możliwości rynkowe, szczególnie w zakresie elektromobilności. Ważne są dla niego zarówno potrzeby klienta, jak również jak najlepsze wyniki firmy. Jestem pewien, że obejmując stanowisko Prezesa, Pan Calleja, wraz ze wszystkimi pracownikami Solarisa, przyczyni się do dalszego rozwoju firmy i wzmocni jej pozycję lidera na rynku e-mobilnościpowiedział Josu Imaz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Solaris Bus & Coach.

Javier Calleja nowym prezesem Zarządu firmy Solaris

Javier Calleja ukończył studia magisterskie na Wydziale Mechanicznym na Uniwersytecie w Bilbao (Hiszpania) oraz posiada tytuł Master of Business Administration na INSEAD Business School we Francji. Javier Calleja ma 50 lat. Urodził się w Hiszpanii. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci.

Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu Solarisa. To dla mnie wielki zaszczyt, że jako prezes będę mógł zarządzać i służyć tej fantastycznej firmie. Chciałbym podziękować członkom Rady Nadzorczej za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Firma Solaris rozpoczyna teraz nowy rozdział. Mamy nowego udziałowca, a branża przechodzi ogromną transformację związaną z emobilnością.
Jestem w pełni przekonany, że wykorzystując istniejącą silną markę Solaris, dzięki wsparciu Grupy CAF i współpracy z całym zespołem Solarisa, będziemy z powodzeniem kontynuować ścieżkę wzrostu naszej firmypowiedział Javier Calleja, Prezes Solaris Bus & Coach S.A.

W dniu 4 września hiszpańska firma CAF objęła 100% udziałów Solaris Bus & Coach S.A., który tym samym wszedł do Grupy CAF. Transakcja zapewniła Grupie CAF i firmie Solaris pozycję lidera w segmencie innowacyjnych rozwiązań dla transportu publicznego w Europie i umocniła pozycję obu marek na rynkach międzynarodowych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL