Milionowe Volvo FH otrzymała firma z Niemiec

Volvo FH 25 Year Special Edition_Gesuko

W tym roku w Volvo Trucks zbiegły się dwie uroczystości. Firma świętuje 25-lecie modelu FH i sprzedaż milionowego egzemplarza Volvo FH.

Szczęśliwym nabywcą milionowej ciężarówki została firma Gesuko. Flota transportowa Gesuko składa się wyłącznie z samochodów ciężarowych Volvo. Gesuko swoją siedzibę ma w miejscowości Bad Hersfeld, oddalonej 200 od Hanoweru. Firma zajmuje sie transportem chłodniczym. Najnowszym nabytkiem firmy jest model Volvo FH w jubileuszowej wersji 25 Year Special Edition w kolorze Crimson Pearl. Ciągnik siodłowy wyposażony jest w kabinę sypialną Globetrotter XL, system ostrzegający o niebezpieczeństwie kolizji i aktywny układ kierowniczy Volvo.

Milionowe Volvo FH 25 Year Special Edition dla Gesuko

Samochodami ciężarowymi Volvo jeździmy od 1976 r. i jesteśmy naocznymi świadkami ciągłego rozwoju modelu Volvo FH. Od samego początku mieliśmy świadomość, że wybraliśmy markę skupioną na przyszłości. Przekonała nas nie tylko opłacalność eksploatacji Volvo FH, wynikająca z zastosowania w tych pojazdach wysokiej klasy skrzyń biegów i silników ale także komfort i bezpieczeństwo kierowcy. To wspaniałe osiągnięcie myśli technicznejmówi Marco Reinhard, właściciel i dyrektor generalny firmy Gesuko.

Dostarczenie milionowego egzemplarza Volvo FH naszemu lojalnemu klientowi, który jest z nami od 25 lat, to wyjątkowe wydarzenie na tej wyjątkowej drodzemówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

Dane techniczne Volvo FH 25 Year Special Edition

- Konfiguracja: ciągnik siodłowy 4x2
- Rozstawy osi: 3700 mm
- Silnik: D13, 540 KM, EURO 6
- Maks. moment obrotowy: 2600 Nm
- Skrzynia biegów: I-Shift Dual Clutch
- Tylna oś: pojedyncza oś z pojedynczą przekładnią główną
- Zawieszenia przednie: resory paraboliczne
- Zawieszenie tylne: pneumatyczne
- Podwozie: wysokość - medium
- Hamulce dodatkowe: VEB+ (Volvo Engine Brake), wydajny hamulec silnikowy Volvo.
- Kabina: Globetrotter XL
- Systemy bezpieczeństwa: aktywny tempomat, system ostrzegający o niebezpieczeństwie kolizji z funkcją hamowanie awaryjnego, układ monitorowania reakcji kierowcy, układ monitorowania pasa ruchu, poduszka powietrzna kierowcy
- Dodatkowe wyposażenie: aktywny układ kierowniczy Volvo (VDS).

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL