Ford Polska ma nowy zarząd

Ford Polska ma nowy zarząd

Po blisko 18 latach pracy Adam Kołodziejczyk, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska przechodzi na emeryturę.

Adam Kołodziejczyk przez wielu uważany jest za jednoosobową instytucję polskiego sektora motoryzacyjnego. Na koncie ma spektakularne sukcesy rynkowe. Po objęciu sterów w styczniu 2001 roku przyczynił się do zbudowania potęgi marki Ford nad Wisłą. Sprawił, że w pierwszej dekadzie nowego tysiąclecia kierowana przez niego firma zwiększyła udział w rynku nowych aut w Polsce z 3 proc. do 8 proc. Za co w 2011 został wyróżniony przez redakcję magazynu Auto Świat prestiżową Złotą Kierownicą. Dziś ten wynik utrzymuje się na wysokim poziomie 6-7 proc., dzięki czemu Ford stanowi ścisłą czołówkę polskiego rynku samochodowego i wzór dla konkurencji. W centrali Forda mówi się nawet, że historia marki w Polsce podzielona jest na czasy przed Kołodziejczykiem" i na czas Kołodziejczyka.

- Uważam się za człowieka w pełni spełnionego zawodowo. Przez wszystkie lata mojej zawodowej kariery miałem możliwość realizowania swojej pasji, bo tym byla moja praca w sektorze motoryzacji. Jednak nie udałoby się mnie tyle osiągnąć gdyby nie ludzie z którymi przyszło mi pracować przez te wszystkie lata. Pozostawiam Forda w Polsce w rękach wspaniałych, doświadczonych i profesjonalnych ludzi, ludzi skazanych na sukcespowiedział Adam Kołodziejczyk.

Kołodziejczyk był też założycielem i prezesem Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, który aktualnie jest największą polską organizacją pracodawców branży motoryzacyjnej, zrzeszającą obecnie 40 firm. W 2015 roku odebrał laury dla najlepszego importera w Polsce od 25 lat, jednak nagroda dotyczyła nie tylko jednej marki. Został doceniony za współtworzenie podstaw rynku dilerskiego, za budowę i rozwój zagranicznych marek motoryzacyjnych w komunistycznym kraju, w którym nikt nie wierzył w sukces oraz za pomoc marce Ford w wyjściu z kryzysu i utrzymaniu firmy w wysokiej kondycji.

Nowy prezes Ford Polska

Bogusław Głód, dotychczasowy dyrektor Zarządzający marki Ford w Szwecji, został nowym Prezesem i Dyrektorem Zarządzającym Ford Polska. Na nowym stanowisku będzie odpowiadał za całokształt działań sprzedażowych na polskim rynku.

- Z przyjemnością obejmuję stanowisko prezesa i dyrektora Zarządzającego firmy Ford Polska. To wielki zaszczyt kierować oddziałem koncernu, który już w tym roku według wskaźników sprzedaży zostanie szóstym najważniejszym rynkiem Forda w Europie. Jestem gotów na wszelkie wyzwania, jakie będą stawiać przed nami dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów. A nowe usługi dotyczące mobilności, w tym nowe zaawansowane samochody elektryczne, które niebawem pojawią się na rynku pozwalają śmiało patrzeć w przyszłość. Przyszłość Forda jest bardzo elektryzującamówi Bogusław Głód, nowy prezes i dyrektor Zarządzającym Ford Polska.

Bogusław Głód - nowy prezes Ford Polska

Bogusław Głód z branżą motoryzacyjną związany jest od 1990 roku, zdobywając doświadczenie na różnych stanowiskach. Karierę w Ford Polska rozpoczął w 2001 roku, jako Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych. Pracował też na stanowisku Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu. W 2013 roku pełnił ważną rolę w opracowaniu strategii rozwoju sieci dilerskiej Forda w Europie. W 2014 roku został mianowany na Dyrektora Zarządzającego Ford Motor Company AB w Szwecji, dzięki czemu został pierwszym Polakiem zajmującym tego typu stanowisko w strukturach organizacyjnych Ford of Europe poza granicami naszego kraju.
Bogusław Głód ukończył wydział Mechaniki Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz studia ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Rodzina jest dla niego bardzo ważną częścią życia, a w wolnym czasie poświęca się swoim licznym sportowym pasjom.

Nowy Dyrektor Sprzedaży Ford Polska

Zmienił się również dyrektor sprzedaży w Ford Polska. jest nim Dariusz Lech, dotychczasowy dyrektor Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska. W ramach swoich nowych obowiązków będzie odpowiedzialny za dystrybucję i sprzedaż samochodów osobowych oraz dostawczych, a także nadzór nad siecią Autoryzowanych Dilerów marki Ford w Polsce.
Dariusz Lech od ponad 20 lat jest związany z Ford Polska. W 1994 r. rozpoczął pracę na stanowisku specjalisty ds. Homologacji, a następnie kontynuował karierę, jako kierownik Strefowy Działu Sprzedaży i Części Zamiennych, Kierownik Strefowy Działu Floty, a następnie kierownik Strefowy Działu Sprzedaży. W latach 2001-2003 był oddelegowany do pracy w Centrali Forda w Kolonii w charakterze koordynatora Regionalnego FCSD (Ford Customer Service Divsion). Od 2005 r. z sukcesem zarządzał Działem Serwisu i Części Zamiennych.

Nowy dyrektor Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska

Został nim Rafał Krajewski, który do niedawna pełnił funkcję Aftersales Retail Channel Manager’a marki Ford w regionie obejmującym Bliski Wschód oraz Afrykę (MEA). Na nowym stanowisku będzie on odpowiedzialny za całość działań marki Ford związanej z obsługą posprzedażną.
Rafał Krajewski ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w Ford Polska. Swoją karierę rozpoczął w 1997 r. na stanowisku specjalisty ds. Jakości Części oraz Ochrony Znaku Towarowego, a następnie pełnił funkcję kierownika Strefowego Działu Sprzedaży i Części Zamiennych oraz kierownika ds. Rozwoju Produktu i Sprzedaży Hurtowej Części Zamiennych. W marcu 2010 r. został oddelegowany do Rumunii, gdzie z sukcesem współtworzył biuro regionalne Forda, w tym od podstaw stworzył dział Sprzedaży Serwisu i Części Zamiennych. Kolejnym etapem w karierze była nominacja na stanowisko dyrektora Sprzedaży Forda w Rumunii. W 2015 roku po zakończonym z sukcesem oddelegowaniu otrzymał propozycję pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Dubaju na stanowisku Ford Middle East and Africa - Aftersales Retail Channel Manager.

Przeczytaj też:
Samochody dostawcze po wakacjach

W grupie samochodów dostawczych do 3,5 t w sierpniu 2018 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, przybyło 5210 szt. nowo zarejestrowanych pojazdów.

Inteligentny jak nowy Ford Transit

Podczas Salonu Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze Ford zaprezentował najnowszą generację Forda Transita o ładowności 2 ton.

Ciąg dalszy sukcesów pojazdów dostawczych Ford of Europe w 2017 roku

Trzeci rok z rzędu najlepiej sprzedająca się marka pojazdów dostawczych w Europie

Elegacka nowość w wydaniu Forda

Ford wprowadza serię Sport

Ford dąży do przejęcia wiodącej pozycji w zakresie samochodów EV.

Londyn testuje nowe, hybrydowe vany typu plug-in, które mogą się przyczynić do poprawy jakości powietrza w mieście. Wpływ samochodów użytkowych na europejską gospodarkę

Jak wynika z najnowszych badań, pół wieku po tym, jak firma Ford Motor Company zaprezentowała kultowy model Transit, samochody użytkowe nadal mają duży wpływ na kształtowanie krajobrazu gospodarczego w Europie. Nowy Ford Tourneo Courier

Nowy Ford Tourneo Courier zadebiutuje na rynku latem 2014 roku, oferując rodzinom oraz aktywnym mieszkańcom miast najniższe w klasie zużycie paliwa, przestronne wnętrze oraz niespotykane wcześniej systemy bezpieczeństwa. Polski Traker - wydanie Styczeń 2014 Nietrzeźwi kierujący zdziwieni akcją Bezpieczne Wakacje

Policjanci z Dzierżoniowa podczas akcji drogowej w ramach "Bezpiecznych Wakacji" w ciągu kilku godzin "złapali" 6 nietrzeźwych kierowców.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL