Pił piwo za kierownicą

Pił piwo za kierownicą

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. podczas kontroli drogowej zatrzymali zestaw z nietrzeźwym kierowcą.

Ukraiński kierowca, prowadząc ciężarówkę pił piwo i zasypiał za kierownicą

Uwagę inspektora zwrócił pojazd dojeżdżający „zygzakiem” do punktu poboru opłat na lubuskim odcinku autostrady A2. Pojazd ten poruszał się w kierunku zachodniej granicy w niedzielę 26 sierpnia 2018 r. w czasie obowiązywania okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu dla ciężarówek na drogach.
Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że kierowca podczas jazdy pił piwo, zasypiając za kierownicą. Był on w takim stanie upojenia alkoholowego, że badanie trzeźwości alkomatem udało się przeprowadzić dopiero po kilku próbach. Badanie to wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu z tendencją wzrostową. Kierowca był tak spragniony, że prosił inspektorów o przyniesienie piwa z kabiny ciężarówki.
Na miejsce kontroli wezwano Policję. Podczas wykonywania czynności przez policjantów kierowca zaczął zachowywać się agresywnie, w związku z czym został skuty kajdankami.

WITD Gorzów Wlkp.

Przeczytaj też:
Ten kierowca ciężarówki miał dużo szczęścia

O dużym szczęściu może mówić hiszpański kierowca, który przez nieuwagę stracił panowanie nad ciężarówką i zjechał z autostrady.

 

Co grozi kierowcy ciężarówki zatrzymanego za jazdę pod wpływem alkoholu

Kierowca jadący za ciężarówką poinformował policję o dziwnym zachowaniu kierowcy samochodu ciężarowego.

 

Kierowca ciężarówki, który wypadł z kabiny na autostradę był pod wpływem alkoholu

Kierowca ciężarówki dostał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych po tym, jak całkowicie pijany wypadł za samochodu i leżał na autostradzie.

 

Niemiecka ciężarówka utknęła na kładce dla pieszych

W poniedziałek wczesnym rankiem policja miejska w Zurychu musiała przeprowadzić operację usunięcia ciężarówki z zagrożonej zawaleniem kładki dla pieszych.

 

Dwanaście mandatów karnych podczas jednej kontroli kierowcy ciężarówki

W godzinach wieczornych 13 listopada 2019 r. na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Budzisko inspektorzy WITD w Białymstoku zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę.

 

10 000 kary za wyłącznik tachografu

W dniu 13 listopada br. na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Białystok inspektorzy z WITD w ciężarówce przewożącej nawozy znaleźli wyłącznik tachografu.

 

Kontrolujący przerywa odpoczynek kierowcy, czy może?

Zdarza się, że zatrzymanie pojazdu do kontroli przez funkcjonariuszy policji czy inspektorów ITD zbiega się z przerwą w pracy lub w jeździe kierowcy zawodowego.

 

Nowe uprawnienia ITD i Policji - więcej kontroli stanu technicznego pojazdu

Od 7 listopada 2019 r. służby powołane do przeprowadzania kontroli na drogach zyskały większe uprawnienia.

 

Zabytkowa wywrotka w serwisie Scania w Gliwicach. Renowacja trwała 18 miesięcy

Odrestaurowana ciężarówka to zabytkowa Scania L85 Super z 1971 r. o mocy 202 KM.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL