Nowy olej Mobil do samochodów dostawczych Renault

Nowy olej Mobil do samochodów dostawczych Renault

Nowa gama olejów silnikowych do samochodów dostawczych

ExxonMobil rozszerzył ofertę olejów silnikowych o nowy produkt przeznaczony do pojazdów dostawczych marki Renault. Mobil Delvac City Logistics R 5W-30 spełnia wymagania ACEA C4 oraz posiada dopuszczenie Renault RN0720. Nowy olej uzupełnia pierwszą w Europie linię olejów silnikowych opracowanych z myślą o pojazdach dostawczych, która zadebiutowała w 2017 roku. Obecnie tworzy ją sześć produktów, którymi można serwisować około 80% europejskiego parku samochodów dostawczych do 3,5t. Zmiany w ofercie ExxonMobil są odpowiedzią na aktualny trend na rynku pojazdów dostawczych.

Łatwiejszy dobór oleju do silnika
Dla ułatwienia doboru produktu do silnika, na etykietach w pełni syntetycznego oleju Mobil Delvac City Logistics 5W-30 znajdziemy litery wskazujące na aprobaty producentów pojazdów (P – Peugeot-Citroen B712290, V - VW 504 00/507 00, F – Ford WSS-M2C913-C, M – MB-Approval 229.31/229.51/229.52 oraz R – Renault RN0720). Niektóre z olejów Mobil Delvac City Logistics mają szersze zastosowanie – posiadają dodatkowe aprobaty ACEA
i spełniają wymagania innych marek, w tym Iveco i Fiata. Gamę olejów do samochodów użytkowych do 3,5t uzupełnia semisyntetyczny Mobil Delvac Light Commercial Vehicle E 10W-40, przeznaczony do starszych pojazdów.

Z perspektywy warsztatu mocną stroną gamy olejów ExxonMobil jest wysokie pokrycie rynku – 6 produktów pozwala prowadzić serwis olejowy dla około 80% lekkich pojazdów użytkowych jakie można spotkać na drogach Europy.

Unijny rynek pojazdów dostawczych rośnie
Według organizacji ACEA, czerwiec 2018 był trzecim miesiącem z rzędu ze wzrostem sprzedaży nowych samochodów dostawczych*. W Polsce sprzedaż pojazdów użytkowych do 3,5t wzrosła o 18,3% (r/r). Porównując pierwsze półrocza 2017 i 2018, wzrost wynosi 9,6%, co w przeliczeniu na pojazdy oznacza skok sprzedaży z około 29,5 tys. do blisko 32,5 tys. nowych samochodów dostawczych.

Dobre nastroje na rynku nowych pojazdów dostawczych panują na większości rynków Unii Europejskiej. Najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynkiem jest obecnie Szwecja. U naszych północnych sąsiadów sprzedaż wzrosła niemal trzykrotnie w porównaniu z czerwcem 2017 roku.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje