Kwiatowy express

Kwiatowy express

Na dwóch kartach parokrotnie przekroczył normy.

Blisko pięciokrotne naruszenie norm dotyczących czasu jazdy dziennej. To tylko jedno z wielu wykroczeń kierowcy skontrolowanego przez lubelską ITD. Kierowca otrzymał w sumie sześć mandatów na kwotę ponad 7 000 złotych. Zamiast przepisowych dziewięciu, odpoczywał niecałe dwie godziny. Jechał bez przerwy naruszając normy czasu o ponad trzy godziny. Normy czasu jazdy dziennej przekroczył z kolei niemal pięciokrotnie. Posługiwał się nie tylko swoją, ale też kartą innego kierowcy.

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca skontrolowany przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie w Wólce Dobryńskiej. Kierowca wracał po zakończonym rozładunku świeżych kwiatów w Moskwie.

Za tak liczne naruszenia czasu pracy mężczyzna dostał aż sześć mandatów na łączną kwotę 7350 złotych. Polskiego przewoźnika czeka z kolei postępowanie administracyjne zagrożone maksymalną karą 10 000 złotych. Inspektorzy ITD zatrzymali dodatkową kartę kierowcy, którą nielegalnie posługiwał się skontrolowany kierowca.

 

ITD Zielona Góra

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL