Jutro Protest69 - policja nie odpuszcza kierowcom

Protest69

Policjanci nieugięci wobec łamania przepisów drogowych.

Na dwa dni przed planowanym protestem kierowców policjanci z bielskiej drogówki prowadzili wzmożone działania kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach w okresie wakacyjnym m.in. przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi. 
Działania kotrolno – represyjne pod nazwą "TIR" dotyczyły kierujących pojazdami ciężarowymi. Mundurowi zwracali też uwagę na wyprzedzanie przez samochody ciężarowe w miejscach niedozwolonych oraz blokowanie lewego pasa i wynikające z tego utrudnianie ruchu innym uczestnikom.

Odpowiedzią kierowców na restrykcje ze strony stróżów prawa ma być 17 sierpnia protest polegający na jeździe z prędkością ok. 10 km niższą niż maksymalna. W terenie zabudowanym będzie to 40 km/h, poza nim 60 km/h, a na autostradach – 69 km/h. Powolna jazda ma zwrócić uwagę społeczeństwa na restrykcje Policji za zbyt długi czas wyprzedzania przez samochody ciężarowe. Drugim aspektem protestu jest coraz więcej, pojawiających się na dwupasmówkach, znaków zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Wg kierowców znaki takie spowalniają ich jazdę, co w konsekwencji prowadzi do dłuższej jazdy. Protest69 ma potrwać w najbliższy piątek na drogach w Polsce.

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi to wg Policji jeden z priorytetów wakacyjnych kontroli. Przypominamy również o wakacyjnych ograniczeniach ruchu na terytorium Polski, w dniach od 29 czerwca do 2 września 2018 r. Zakaz dotyczy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, na obszarze całego kraju w dniach: w piątek (od godz. 18.00 do godz. 22.00), w sobotę (od godz. 8.00 do godz. 14.00) i w niedzielę (od godz. 8.00 do godz. 22.00). Dodatkowo zakaz obowiązuje też w dniu 15 sierpnia 2018 r. (od godz. 8.00 do godziny 22.00) i w dzień poprzedzający, czyli 14 sierpnia 2018 r. (od godz. 18.00 do godz. 22.00).

Fot. slaska.policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL