Scania na lotniskach

Scania na lotniskach

Pojazdy Scania wspierają ochronę przeciwpożarową na greckich lotniskach.

Nowe wozy strażackie Scania P 490 6×6 trafią do firmy Fraport Greece. Pojazdy będą wykorzystywane na zarządzanych przez firmę lotniskach.

Fraport Greece, firma zarządzająca 14 regionalnymi portami lotniczymi w Grecji, złożyła zamówienie na dziesięć nowych wozów strażackich Scania z nadwoziem Rosenbauer. Inwestycja istotnie poprawi stan ochrony przeciwpożarowej lotnisk w regionie.

Wozy gaśnicze i ratownicze zostaną dostarczone na lotniska na wyspach Korfu, Kefalinia, Kos, Mykonos, Mitylena, Rodos, Samos, Santoryn i Zakintos oraz na lotnisko w Salonikach. Łącznie porty te obsługują rocznie ponad 20 milionów pasażerów.

Wóz strażacki Scania P 490 6×6 jest wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 7 tys. litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 860 litrów. Wydajność autopompy wynosi 6 tys. litrów na minutę pod ciśnieniem 10 barów.

Warunki dostawy obejmują również szkolenie oraz nowe środki ochrony indywidualnej.

Dzięki dodatkowym, nowoczesnym wozom pożarniczym realizujemy swoje zobowiązanie do przestrzegania najwyższych istniejących standardów
na 14 zarządzanych przez nas lotniskach, zarówno w odniesieniu do pasażerów, jak i naszych pracownikówpodkreśla Alexander Zinell, dyrektor generalny Fraport Greece.

Przeczytaj też:
Powstanie projekt ciężarówki Scania zasilanej wodorem

Scania opracowuje projekt śmieciarki zasilanej ogniwami wodorowymi. Projekt powstaje w kooperacji z firmą Renova, która zajmuje się przetwarzaniem odpadów.

2000 dodatkowych ciężarówek LNG, 39 nowych stacji LNG, Unia Europejska częściowo finansuje plany

Konsorcja: Shell, DISA, Scania, IVECO i Nordsol tworzą razem konsorcjum o nazwie BioLNG Euronet, które ma rozwinąć napęd LNG w transporcie drogowym.

Co powiedział wiceprezes Scania podczas szczytu klimatycznego w Katowicach

Scania popiera stanowisko Komisji Europejskiej, która chce, aby do roku 2050 ciężarówki były całkowicie neutralne dla środowiska naturalnego.

Specjalna wersja Scanii S trafia do polskiego klienta

750-tysięczną Scanię otrzymała polska firma transportowa z okolic Stalowej Woli. Jubileuszowy ciągnik to Scania S450 King of the Road.

Pierwsze Scanie CNG na Litwie

Scania, wraz z firmą logistyczną Vlantana i dostawcą infrastruktury gazowej SG Dujos, zaprezentowała pierwszą na Litwie ciężarówkę napędzaną gazem ziemnym.

Bezpieczna ciężarówka Mercedes-Benz

Dziewięć na dziesięć z tych osób zdaje sobie sprawę z ograniczonej widoczności kierowców ciężarówek. 

Scania CNG śmieciarka

Scania Polska przekazała 2 ciężarówki CNG dla firmy Kom-Eko realizujące zadania komunalne w Lublinie.

Autonomiczna Scania na drogach Rosji

Scania Rosja i NP GLONASS osiągnęły porozumienie w sprawie wspólnego projektu.

Droga zamknięta na 12 godzin

Zwykle nie publikujemy tego typu scen. Nie chcemy, aby nasz portal był kroniką wypadków.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL