Pracocholizm nie popłaca

Pracocholizm nie popłaca

Naruszenia na kilkadziesiąt tysięcy złotych

Zatrzymany do kontroli kierowca wielokrotnie prowadził pojazd bez zalogowanej w tachografie karty kierowcy. Naruszył normy czasu pracy na kwotę ponad 44 tysięcy złotych. Kierowcę zatrzymali do kontroli inspektorzy ITD z Włocławka.

Kontrola została przeprowadzona na drodze krajowej nr 62. Inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali ciężarówkę należącą do przewoźnika z województwa mazowieckiego. Po analizie danych zawartych w pamięci tachografu cyfrowego inspektorzy stwierdzili, że kierowca prowadzi pojazd bez zalogowanej własnej karty kierowcy, a tachograf ustawiony jest w trybie "OUT". Mężczyzna wielokrotnie przed kontrolą drogową prowadził pojazd bez zalogowanej w tachografie karty kierowcy, w sposób rażący przekraczając dopuszczalne normy prowadzenia pojazdów oraz skracając wymagane przerwy w prowadzeniu i odpoczynki.

Kierowca został ukarany mandatem karnym. Z kolei wobec przewoźnika drogowego zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Taryfikator do ustawy o transporcie drogowym za wszystkie, popełnione naruszenia przewiduje karę w wysokości ponad 44 tysięcy złotych. Przepisy ograniczają maksymalną wysokość kary do kwoty 10 tysięcy złotych.
Źródło: GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL