Pełna łączność w prawie każdym modelu Volkswagena

Pełna łączność w prawie każdym modelu Volkswagena

Dla posiadaczy starszych samochodów firma przygotowała nowe urządzenie akcesoryjne

Dzięki nowej aplikacji „Volkswagen Connect” można zamienić niemal każdego Volkswagena w nowoczesnego „Connected Car”. Aplikacja umożliwia korzystanie z wielu praktycznych funkcji informacyjnych i rozrywkowych. Niewielki element o wymiarach 2 x 2 x 5 cm wykorzystuje istniejący w każdym samochodzie interfejs OBD2. Urządzenie można ławo zamontować i jeśli kierowca sobie tego zażyczy, przekaże ono wybrane informacje o aucie za pomocą Bluetooth do smartfona i aplikacji „Volkswagen Connect”. Aplikacja działająca w systemach operacyjnych Android i iOS jest już dostępna do pobrania, działa większością modeli Volkswagena od rocznika 2008. Umożliwia korzystanie z cyfrowych funkcji, które do tej pory były dostępne jedynie w nowych samochodach wyposażonych w interfejs Car-Net.

Nowa aplikacja „Volkswagen Connect” wraz z urządzeniem „DataPlug” staje się osobistym asystentem kierowcy. Np. oprócz przejechanej trasy pokazuje także sposób jazdy, dając wskazówki jak prowadzić auto w sposób przyjazny dla środowiska. Funkcja „Mój Volkswagen” zapewnia dostęp do ważnych danych pojazdu, jak np. ilość paliwa w zbiorniku, napięcie akumulatora czy bieżący stan licznika kilometrów. Na ekranie smartfona pojawiają się również informacje o przebiegu jaki pozostał do kolejnego przeglądu serwisowego. Dzięki aplikacji wszelkie sygnały ostrzegawcze dotyczące różnych funkcji samochodu są przekazywane nie tylko kierowcy, lecz na jego życzenie mogą być kierowane bezpośrednio do wybranego serwisu.

W wielu modelach urządzenie automatycznie pokazuje na monitorze każde tankowanie i po podaniu aktualnej ceny paliwa oblicza koszt przejazdu na
zadanej trasie. Praktyczna, zwłaszcza w nieznanych miastach, okazuje się także funkcja „parking”. Zapisywane jest w niej ostatnie miejsce parkowania auta - w razie potrzeby aplikacja zaprowadzi do niego kierowcę. Miejsce parkowania samochodu można także podać znajomym czy rodzinie w postaci współrzędnych GPS. W razie awarii auta bezpośrednio poprzez aplikację można powiadomić działającą 24-godzinny pomoc Volkswagena w danym kraju lub znajdujący się w pobliżu serwis marki. Funkcja zawartych w aplikacji zadań stawia przed kierowcą nowe wyzwania - pokonując je może on zbierać wirtualne odznaczenia i trofea, oraz porównywać swoje wyniki z tymi, jakie uzyskują inni kierowcy Volkswagenów. Dodatkowe zadania, które można pobrać jeszcze bardziej zwiększają zabawę.

„Volkswagen Connect” to jedyne dopasowane i akceptowane przez Volkswagena urządzenie pozwalające zamienić model tej marki w „Connected Car” już poza fabryką. Jest ono bezpieczne technicznie, a przede wszystkim nie wpływa na gwarancję samochodu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL