Autokary Polonus w leasingu PKO

Autokary Polonus w leasingu PKO

Firma PKO Leasing sfinansowała zakup siedmiu autobusów dalekobieżnych o wartości blisko 8 milionów zł dla narodowego przewoźnika – firmy Polonus.

Spółka dołączyła również do grona kwalifikowanych dostawców Polonusa w zakresie leasingu operacyjnego i finansowego.

Według danych Związku Polskiego Leasingu dynamika po I kwartale 2018 roku w segmencie finansowania autobusów wynosi 59 proc. PKO Leasing sfinansował aktywa o wartości 56 mln złotych. Na ten wynik mają wpływ podpisane w tym roku umowy np. transakcja dla Nobina Fleet na 16 nowoczesnych autobusów Solaris Urbino 15 LE.

- Inwestycja realizowana dla firmy Polonus związana jest z dynamicznym rozwojem spółki i zainicjowaniem programu Polonus Partner, którego celem jest konsolidacja rynku polskich przewoźników autokarowych. Doświadczeni przewoźnicy pod skrzydłami narodowego przewoźnika Polonus połączyli siły i stworzyli najszerszą siatkę połączeń autokarowych w kraju. Oferta PKO Leasing była najlepsza na rynku, a dodatkowo szybkość podejmowanych decyzji i profesjonalny proces obsługi przez wykwalifikowanych pracowników potwierdził, że wybór dostawcy spełnił nasze oczekiwania. Współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi pozwoli nam skutecznie realizować założoną strategię rozwoju floty oraz projektu Polonus Partner podsumowuje Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus.

- Jesteśmy największym graczem w branży leasingowej w Polsce. Naszym celem jest zapewnienie finansowania zarówno przedsiębiorcom z sektora MŚP, jak i dużym firmom. Nasze rozwiania finansowe pozwalają na realizację innowacyjnych przedsięwzięć. Tak jest w przypadku firmy Polonus, która realizuje projekt konsolidujący polskich przewoźników. Bardzo mocno wspieramy polski sektor transportowy. Potwierdzeniem tego jest podpisanie kontraktu z liderem w branży autokarowej. Powstała koalicja transportowa przyczyni się do konkurencyjności krajowej oferty, a my mamy swój mały wkład w realizację tego przedsięwzięcia - podkreśla Andrzej Krzemiński, Prezes Zarządu PKO Leasing.

Leasing to tylko jeden z produktów z szerokiej gamy oferowanej klientom korporacyjnym przez Grupę Kapitałową PKO Banku Polskiego. Ułatwienie zarządzania przepływami finansowymi, inwestowanie wolnych środków, pozyskiwanie finansowania działalności bieżącej, jak również planowanych już realizowanych inwestycji – to wszystko jest możliwe dzięki kompleksowej ofercie i profesjonalnym doradcom Banku oraz spółek z Grupy.

Przeczytaj też:
Jakie działania podejmą firmy leasingowe w 2021 roku?

Firmy zrzeszone w Związku Polskiego Leasingu koncentrują się na obsłudze transakcji leasingowych. Ich wartość wynosi 60,2 mld zł. Rzadziej zawierane są umowy pożyczki. 9,9 mld zł to łączna wartość pożyczek udzielonych w 2020 r.

 

 

Trzy modele autobusów Volvo, wszystkie produkowane w Polsce, z prestiżowymi nagrodami

Autobusy Volvo – turystyczny, międzymiastowy i elektryczny - otrzymały nagrody Best Travel High Decker, Best Intercity Bus i Best Electric Bus podczas rozdania ETM Awards, w Stuttgarcie w Niemczech.

 

Rynek autobusowy zaczyna się odbudowywać. Nowe Neoplany pojadą na Węgry

Węgierska firma transportu publicznego Volánbusz Zrt zamówiła autokary Neoplan Tourliner od MAN Truck & Bus.

 

FlixBusa wznawia większość kursów, ale obowiązują rozszerzone standardy bezpieczeństwa

W dniach 10 oraz 11 czerwca FlixBus uruchomi kolejne linie w ramach reaktywacji swojej siatki połączeń.

 

Przewoźnicy autokarowi powracają na drogi. Jeden z największych polskich przewoźników z nowa ofertą

Po 4 maja możliwe jest rozszerzenie usług transportu osób.

 

EFL wprowadza możliwość odroczenia rat leasingu. Harmonogram spłaty rat leasingowych można zmienić bez wychodzenia z domu

EFL proponuje klientom usługę, która pozwala na dopasowanie płatności do bieżącej płynności finansowej firmy. Leasing Swobodny umożliwia samodzielne zarządzanie wysokością spłacanych rat.

 

Rynek pojazdów użytkowych w Europie. Którym rynkiem jest Polska?

Nowe samochody użytkowe.

FlixBus z bateriami słonecznymi na dachu aubusów

FlixBus wyposażył w panele słoneczne autobus kursujący na trasie międzynarodowej, między Dortmundem a Londynem.

Najnowszy model piętrowej Setry trafi do Sindbada

Firma Sindbad z Opola jest pierwszą firmą w Polsce i jedną z pierwszych w Europie, do której trafi najnowszy produkt koncernu Daimler.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL