Przeładowane ciężarówki z drewnem

Przeładowane ciężarówki z drewnem

Kujawsko-pomorska Inspekcja Transportu Drogowego

O ponad 10 i 13 ton przeładowane były ciężarówki z drewnem, które skontrolowała Inspekcja Transportu Drogowego. Estoński przewoźnik musiał usunąć nadmiar ładunku z pojazdów i wpłacić kaucję na poczet przyszłej kary.

Dwa samochody ciężarowe z przyczepami zatrzymali do kontroli w środę, 11 lipca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy. Estoński przedsiębiorca przewoził tymi pojazdami drewno. Jak się okazało w zdecydowanie za dużej ilości.

Jeden z pojazdów ważył ponad 50 ton. Drugi – ponad 53 tony. Tym samym pierwsza ciężarówka była przeładowana o ponad 10, a druga o ponad 13 ton. Tak duży ładunek spowodował również przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi. To z kolei ma niemały wpływ na niszczenie nawierzchni dróg.

Kontrola drogowa zakończyła się ukaraniem mandatami kierowców obu ciężarówek. Wobec estońskiego przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia wysokiej kary pieniężnej. Oba przewozy drewna zostały wstrzymane do czasu usunięcia nadmiaru ładunku na inne pojazdy i opłacenia kaucji na poczet przyszłej kary.

Źródło: GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL