Postawili na polską firmę

Postawili na polską firmę

Największy rosyjski producent pojazdów GAZ z Exact Systems

Największy rosyjski producent pojazdów GAZ (Gorkowskij Awtomobilnyj Zawod) wybrał Exact Systems jako autoryzowanego dostawcę usług kontroli jakości. Spółka odpowiada za kontrolę produkowanych w zakładzie w Niżnym Nowogrodzie modeli. W związku z kontraktem zatrudnienie w rosyjskim przedstawicielstwie wzrośnie o ok. 15%. Ponadto, czeska spółka z Grupy Exact Systems rozpoczęła współpracę z jednym z najstarszych producentów motoryzacyjnych na świecie – czeską fabryką TATRA TRUCKS.

GAZ to wiodący rosyjski koncern motoryzacyjny z siedzibą w Niżnym Nowogrodzie (Gorkowskij Awtomobilnyj Zawod – Gorkowska Fabryka Samochodów), który obejmuje 18 zakładów produkcyjnych w całej Rosji. Pod marką GAZ produkowane są samochody osobowe, dostawcze (ok. 50% udziałów w rosyjskim rynku), ciężarowe (33% udziałów w rosyjskim rynku) i autobusy (65% udziałów w rosyjskim rynku) oraz komponenty samochodowe. W zakładach GAZ zatrudnienie znajduje ponad 73 tys. pracowników. W 2017 roku sprzedaż lekkich samochodów dostawczych produkowanych przez GAZ wyniosła 58 617 sztuk (+5% r/r). GAZ jest również oficjalnym partnerem motoryzacyjnym kluczowych projektów krajowych, takich jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi w 2014 roku i Mistrzostw Świata FIFA w 2018 roku.

Jestem bardzo dumny z rosyjskiego zespołu Exact Systems, który z sukcesem zakończył bardzo długi i trudny okres audytowania i zatwierdzania, co w przypadku zakładów OEM jest standardem. GAZ to największy rosyjski producent samochodów i kolejny OEM w portfolio naszych klientów. Jesteśmy jedną z największych firm w Europie kontrolujących jakość, co powoduje, że możemy zapewnić rosyjskiej fabryce znakomitą jakość usług, gwarantowaną przez zespół młodych pracowników odpowiednio przygotowanych do wykonywanych kontrolimówi Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems.

Rosyjska spółka Exact Systems odpowiada za kontrolę jakości w Auto plant GAZ w Niżnym Nowogrodzie, największym zakładzie motoryzacyjnym w Rosji, z którego pojazdy wyjeżdżają do aż 46 krajów na całym świecie. W fabryce obecnie produkowane są 3 modele vanów, 4 modele samochodów dostawczych oraz 2 modele pojazdów ciężarowych. Dodatkowo, w zakładzie montowane są samochody z Grupy Volkswagen oraz Daimler.

Umowa z zakładem Auto plant GAZ obowiązuje od czerwca br. przez rok. Do prac związanych z kontrolą jakości produkowanych przez GAZ pojazdów Exact Systems codziennie wydeleguje kilkanaście osób.

Zostanie autoryzowanym dostawcą usług kontroli jakości GAZ to ogromna szansa do dalszego rozwoju sieci naszych klientów w Rosji. Producent na co dzień współpracuje z ponad 560 dostawcami części i podzespołów motoryzacyjnych z całego świata, co stanowi bardzo atrakcyjną bazę potencjalnych klientów. Z częścią z nich już współpracujemy, z pozostałymi mam nadzieję, że nawiążemy relację w przyszłościpodkreśla Jarosław Kochański, członek zarządu Exact Systems, odpowiedzialny za rozwój rynków zagranicznych.

Rosyjska spółka Exact Systems jest jedną z trzech pozaunijnych w Grupie Exact Systems. Spółka w  2017 roku skontrolowała  ponad 8 mln części, co oznacza aż 46% wzrost w porównaniu do 2016 roku. Exact Systems codziennie w Rosji deleguje prawie 100 osób do pracy w ponad 30 zakładach produkcyjnych, m.in. Mercedes Benz Russia, TOYOTA TSUSHO RUS, Faurecia Automotive Seating Togliatti, Tenneco Automotive Volga oraz Magna Automotive Rus.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL