Gotowe na nowe niemieckie dotacje

Gotowe na nowe niemieckie dotacje

Samochody ciężarowe IVECO zasilane CNG i LNG

Niemieckie Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej zapowiedziało nowe dotacje na zakup oszczędnych i emitujących niewielkie ilości CO2 samochodów ciężarowych, potwierdzając poparcie władz dla gazu ziemnego jako rozwiązania pomagającego ograniczyć zanieczyszczenie.

Firma IVECO, oferująca pełną gamę samochodów ciężarowych zasilanych CNG i LNG spełniających kryteria dotacji, jest gotowa pomagać firmom transportowym w pozyskiwaniu dofinansowania konwersji flot na pojazdy napędzane gazem ziemnym.

IVECO Natural Power Tour 2018 wyrusza z Dortmundu w trasę po Niemczech. W ramach promocji pełnej oferty pojazdów zasilanych CNG i LNG przewidziano także jazdy próbne tymi samochodami.

- Chcemy pomóc operatorom logistycznym w wymianie parku pojazdów na samochody ciężarowe przyjazne dla środowiska. Na takiej wymianie skorzystają wszyscy: firmy transportowe, środowisko naturalne i mieszkańcy terenów położonych w pobliżu szczególnie zanieczyszczonych tras. - powiedział Andreas Scheuer, federalny minister transportu i infrastruktury cyfrowej.

Ministerstwo złożyło ważną deklarację wsparcia przechodzenia na alternatywne źródła energii, przeznaczając tylko w 2018 roku 10 milionów euro na finansowanie programu, który potrwa co najmniej do 2020 roku. Dofinansowanie będzie dotyczyło przede wszystkim ciężkiego transportu towarowego i samochodów ciężarowych powyżej 7,5 tony zasilanych gazem ziemnym, a także pojazdów z niektórymi rodzajami napędu elektrycznego.

Kwota dotacji wyniesie 8000 euro na zakup pojazdu zasilanego CNG i 12 000 euro w przypadku pojazdu zasilanego LNG, ale nie więcej niż 500 000 euro dla jednej firmy. Maksymalna kwota dofinansowania pozwoli na rozwój infrastruktury tankowania, ponieważ firma otrzymująca dotacje będzie sobie mogła zakupić od 40 do 60 pojazdów na gaz ziemny — a to jest właśnie idealna wielkość floty, która zapewni szybki zwrot inwestycji we własną stację paliw.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL