Jeden z największych przewoźników poszerza flotę

Jeden z największych przewoźników poszerza flotę

Sindbad kupuje 16 autobusów Setra

 

Firma „Sindbad”, jedna z najbardziej znanych firm autokarowych w Polsce i jeden z największych przewoźników na międzynarodowych liniach dalekobieżnych, poszerza swoją flotę o 16 autokarów z serii ComfortClass oraz TopClass.

Wśród zamówionych autobusów znalazł się model nowej, dwupokładowej  Setry S531 DT. To pierwszy taki autobus zakupiony przez polskiego klienta.

- Rozwój i unowocześnianie floty to działania trwale wpisane w naszą wieloletnią politykę inwestycyjną. We flocie będącej w dyspozycji Sindbada stawiamy na komfort i bezpieczeństwo, ale także na ochronę środowiska. Już ponad 70% naszych autokarów, to pojazdy spełniające najwyższą normę Euro 6. Przed oddaniem do użytku dla naszych pasażerów, pojazdy zostaną wyposażone ponadto w ledowe tablice kierunkowe, urządzenia GPS, WiFi i gniazdka 230V wraz z portami USB.mówi Bogdan Kurys, Wiceprezes Zarządu Sindbad Sp. z o.o.

Autobusy są wyposażone w najnowocześniejsze systemy asystujące dla kierowcy, do których między innymi należy Active Brake Assist 3 i od teraz również Active Brake Assist 4 występujący seryjnie w nowym modelu S531 DT. Ten innowacyjny asystent hamowania awaryjnego jest w stanie automatycznie zainicjować pełne hamowanie zarówno w przypadku ruchomych jak i nieruchomych przeszkód oraz dodatkowo zidentyfikować i zareagować na pieszego, wybiegającego na ulicę przed autobus. Oprócz tego zamontowany został system Sideguard Assist ostrzegający kierowcę przed przechodniami i przeszkodami podczas skrętu w prawo.

Artur Konarski, Prezes Zarządu EvoBus Polska, w dniu 5 czerwca b.r,  w trakcie uroczystego przekazania części nowego zamówienia w Centrum Obsługi Klienta Setra w Neu-Ulm podkreślał wieloletnie, ścisłe partnerstwo obu przedsiębiorstw: „Jako przedstawiciel producenta jestem dumny, ze mamy takich klientów jak firma Sindbad,  którzy mogą pochwalić się łącznie zakupem ponad 200 autokarów i których floty co roku zasilane są nowymi wygodnymi i bezpiecznymi autokarami.”

Obecnie oferta Sindbada obejmuje codzienne połączenia do ponad 700 miast w 28 krajach w Europie. Aktualnie w skład platformy Sindbad wchodzi 27 przewoźników realizujących własne linie międzynarodowe oraz grupa ponad 30 przewoźników realizujących przewozy jako podwykonawcy Sindbada. Łącznie grupa posiada flotę ponad 320 autokarów.

Przeczytaj też:
Pięćdziesiąt nowych Mercedesów dla Wrocławia

Wrocław odświeża flotę na wiosnę

 

Jakie marki ciężarówek cieszą się największym wzięciem w tym roku?

Rejestracje - samochody ciężarowe - luty 2019

 

Transport spedycja i logistyka w Ptak Warsaw Expo

Święto transportu drogowego.

 

48 autobusów Mercedes-Benz Citaro dla Gdańska

Autobusy dostarczy firma EvoBus Polska.

 

Warszawski klub sportowy z nowym transportem

Legia Warszawa odbiera jako pierwsza drużyna piłkarska nowego Mercedes-Benz Tourismo

Zmiany w EvoBus

Zmiana na stanowisku prezesa EvoBus Polska.

57 autobusów od EvoBus
Firma Raf Trans odebrała  53 autokary Mercedes-Benz Tourismo oraz 4 autokary marki Setra.  Gwiazdy pod choinkę

Przed Świętami nastąpiło oficjalne przekazanie 21 niskopodłogowych autobusów marki Mercedes-Benz Citaro Sindbad kupuje autobusy Setra

Polski właściciel floty „Sindbad”, jeden z przewoźników na międzynarodowych liniach dalekobieżnych, poszerza swoją flotę o 26 autokarów z serii Setra TopClass 500 oraz ComfortClass 500.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL