Jeden z największych przewoźników poszerza flotę

Jeden z największych przewoźników poszerza flotę

Sindbad kupuje 16 autobusów Setra

 

Firma „Sindbad”, jedna z najbardziej znanych firm autokarowych w Polsce i jeden z największych przewoźników na międzynarodowych liniach dalekobieżnych, poszerza swoją flotę o 16 autokarów z serii ComfortClass oraz TopClass.

Wśród zamówionych autobusów znalazł się model nowej, dwupokładowej  Setry S531 DT. To pierwszy taki autobus zakupiony przez polskiego klienta.

- Rozwój i unowocześnianie floty to działania trwale wpisane w naszą wieloletnią politykę inwestycyjną. We flocie będącej w dyspozycji Sindbada stawiamy na komfort i bezpieczeństwo, ale także na ochronę środowiska. Już ponad 70% naszych autokarów, to pojazdy spełniające najwyższą normę Euro 6. Przed oddaniem do użytku dla naszych pasażerów, pojazdy zostaną wyposażone ponadto w ledowe tablice kierunkowe, urządzenia GPS, WiFi i gniazdka 230V wraz z portami USB.mówi Bogdan Kurys, Wiceprezes Zarządu Sindbad Sp. z o.o.

Autobusy są wyposażone w najnowocześniejsze systemy asystujące dla kierowcy, do których między innymi należy Active Brake Assist 3 i od teraz również Active Brake Assist 4 występujący seryjnie w nowym modelu S531 DT. Ten innowacyjny asystent hamowania awaryjnego jest w stanie automatycznie zainicjować pełne hamowanie zarówno w przypadku ruchomych jak i nieruchomych przeszkód oraz dodatkowo zidentyfikować i zareagować na pieszego, wybiegającego na ulicę przed autobus. Oprócz tego zamontowany został system Sideguard Assist ostrzegający kierowcę przed przechodniami i przeszkodami podczas skrętu w prawo.

Artur Konarski, Prezes Zarządu EvoBus Polska, w dniu 5 czerwca b.r,  w trakcie uroczystego przekazania części nowego zamówienia w Centrum Obsługi Klienta Setra w Neu-Ulm podkreślał wieloletnie, ścisłe partnerstwo obu przedsiębiorstw: „Jako przedstawiciel producenta jestem dumny, ze mamy takich klientów jak firma Sindbad,  którzy mogą pochwalić się łącznie zakupem ponad 200 autokarów i których floty co roku zasilane są nowymi wygodnymi i bezpiecznymi autokarami.”

Obecnie oferta Sindbada obejmuje codzienne połączenia do ponad 700 miast w 28 krajach w Europie. Aktualnie w skład platformy Sindbad wchodzi 27 przewoźników realizujących własne linie międzynarodowe oraz grupa ponad 30 przewoźników realizujących przewozy jako podwykonawcy Sindbada. Łącznie grupa posiada flotę ponad 320 autokarów.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL