500.000 egzemplarzy Transportera

500.000 egzemplarzy Transportera

Volkswagen T6 z fabryki w Hanowerze

W ciągu zaledwie trzech lat pracownicy zakładów VW w Hanowerze wyprodukowali 500.000 egzemplarzy współczesnego modelu T szóstej generacji. Z taśmy zjechał właśnie półmilionowy Multivan z dwubarwnym nadwoziem w kolorach Candy-Weiss/Kurkumagelb. Od rozpoczęcia produkcji 8. marca 1956roku w fabryce w Hanowerze wyprodukowano łącznie 8,8 milionaTransporterów.

Dr Eckhard Scholz, Prezes Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe, powiedział: - Ten sukces jest przede wszystkim efektem naszej polityki nastawionej na spełnianie oczekiwań klientów. Jeszcze mocniej niż w przeszłości realizujemy ich życzenia tworząc inteligentne rozwiązania, z których nasi klienci korzystają na co dzień i w wolnym czasie. Ten wspaniały wynik świadczy jednocześnie o zaangażowaniu załogi, a tym samym o efektywności fabryki.

O powodzeniu T6 świadczy również ponad 30 krajowych i zagranicznych nagród. Auto zdobyło m.in. tytuły „Rodzinny Samochód Roku”, „Greenvan of the Year” czy „Auto Trophy” dla najlepszego vana. Również w tymroku T6 zbiera ważne nagrody, jak np. „Best Cars 2018”. Zaledwie w kwietniu T6 Multivan został w swojej kategorii wybrany przez czytelników specjalistycznego pisma „Czteronapędowym Samochodem Roku”.

Dyrektor fabryki Udo Hitzmann stwierdził: - Od rozpoczęcia produkcjiprzed trzema laty modele serii T szóstej generacji cieszą się wielkim powodzeniem wśród klientów. W sukcesie „made in Hannover” mają swójudział stale unowocześniane, dopasowane do potrzeb procesyprodukcyjne oraz wspaniała praca całej załogi. Fabryka w Hanowerzemierzy się stale ze zmieniającymi się wyzwaniami. Służy to modelowi T, a tym samym naszym klientom.

Przewodnicząca Rady Zakładowej Bertina Murkovic powiedziała: - Model T jest rdzeniem naszej marki. Stale rosnąca produkcja świadczy o jegoznaczeniu dla fabryki w Hanowerze – to tu produkuje się Bulli! Dziękujękoleżankom i kolegom, którzy wypracowali ten sukces.

Modele serii T są produkowane w trybie trzyzmianowym w zakładach wHanowerze-Stöcken (Multivan, California, Kombi, Caravelle i Transporter), jak również w zakładzie w Poznaniu (Kombi, Caravelle,Transporter, podwozie).

Tylko w zeszłym roku z taśm zjechało 208.427 egzemplarzy T6 – wfabrykach w Hanowerze (175.290 sztuk) oraz w Poznaniu (33.137). Byłato największa liczba egzemplarzy tego modelu wyprodukowanych od 44 lat. W porównaniu z również rekordowym rokiem 2016 oznacza to wzrosto 4,5 procenta.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL