Tytuł Vana roku 2018

Tytuł Vana roku 2018

IVECO Daily Blue Power zdobywa kolejne nagrody w całej Europie

Daily Blue Power został uhonorowany tytułem „Vana roku 2018” za parametry ekologiczne, doskonałe warunki pracy dla kierowcy oraz niską emisję hałasu. Nagrodę przyznało jury złożone z branżowych dziennikarzy zrzeszonych w Duńskim Stowarzyszeniu Dziennikarzy Motoryzacyjnych (MKD).

Daily Blue Power to nowa linia produktowa IVECO zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju, oferująca nieskończone możliwości dostaw w obszarach miejskich, oraz najnowszy przedstawiciel uznanej rodziny Daily, która w tym roku obchodzi swoje 40 lecie.

Daily Blue Power, wprowadzony na rynek we wrześniu 2017 r., ma już w swoim dorobku tytuły „Międzynarodowego vana roku 2018”, „Spełniającego standardy zrównoważonego rozwoju samochodu ciężarowego roku 2018” w kategorii vanów oraz „Lekkiego pojazdu użytkowego roku 2018” w Hiszpanii.

IVECO Daily Blue Power został nagrodzony tytułem Vana roku 2018 w Danii, przyznanym przez branżowych dziennikarzy zrzeszonych w Duńskim Stowarzyszeniu Dziennikarzy Motoryzacyjnych (Motorjournalistternes Klub Danmark, MKD) na targach Vestfyn Trækker, które odbyły się w dniach 25–27 maja w Ejby w południowej Danii.

W miesiącach poprzedzających targi jurorzy odbywali jazdy próbne 15 modelami zgłoszonymi w plebiscycie, a od połowy maja intensywnie testowali samochody na torach i na drogach publicznych, zarówno z ładunkiem, jak i bez obciążenia. W ten sposób wyłoniono 5 finalistów zakwalifikowanych do dalszych testów. Obrady jury zakończyły się jednoznacznym zwycięstwem IVECO Daily Blue Power, który z wynikiem 52 punktów miał przewagę 15 punktów nad modelem sklasyfikowanym na drugim miejscu. O werdykcie zadecydowały parametry ekologiczne, doskonałe warunki pracy kierowcy i niska emisja hałasu.

- W roku jubileuszu 40 lecia rodzina modeli Daily ciągle powiększa kolekcję nagród. Duński tytuł jest kolejnym dowodem uznania dla wyjątkowości oferty Daily Blue Power na rynku, pozwalającej klientom zyskać przewagę konkurencyjną niezbędną w rozwijaniu działalności w branży, w której zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju staje się priorytetem. Samochód dostępny w wersji elektrycznej, na gaz ziemny oraz z najbardziej zaawansowanymi silnikami wysokoprężnymi jest pierwszym i jedynym modelem, w którym trzy wersje napędu wyprzedzają coraz bardziej rygorystyczne przepisy ograniczające wjazd do centrów miast. Nagrody dla Daily Blue Power za zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju są wyrazem uznania dla ogromnych starań IVECO o poprawę jakości powietrza w miastach oraz ograniczenie emisji CO2.- powiedział Pierre Lahutte, prezes marki IVECO.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL