Dostawcze TrafiCargo w sklepach IKEA

Dostawcze TrafiCargo w sklepach IKEA

Uruchomiona przez Traficara w połowie maja br. usługa TrafiCargo wchodzi w kolejną fazę rozwoju.

Od dziś dostawcze samochody Renault Kangoo Van są również dostępne przy sklepach IKEA w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi, choć w tych miastach nie funkcjonuje tradycyjny model carsharingowy Traficara.

Wraz z uruchomieniem usługi TrafiCargo w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi jej flota obejmuje 9 miast i liczy łącznie 44 pojazdy. 42 z nich znajduje się pod sklepami IKEA (Kraków 6 szt.; Katowice 4 szt.; Poznań 4 szt.; Wrocław 4 szt.; Gdańsk 4 szt. oraz Warszawa – IKEA Targówek 5 szt. i IKEA Janki 4 szt., Lublin 4szt.; Łódź 4 szt.; Bydgoszcz 3 szt.). Pozostałe 2 Renault Kangoo Van znajdują się na parkingu Castoramy przy ul. Haliny Konopackiej 20 w Poznaniu.
Sposób działania wynajmu samochodów dostawczych jest wyjątkowo prosty. Wystarczy mieć zainstalowaną aplikację Traficar i po zakończeniu zakupów zarezerwować jeden z pojazdów, stojących na specjalnie wyznaczonych miejscach przy wyjściu ze sklepu IKEA. Następnie, należy zeskanować zamieszczony na szybie kod QR, który otwiera pojazd. Kluczyki czekają w schowku.
Opłaty za korzystanie z TrafiCargo to 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Usługa działa w modelu parkowania z punktu A do punktu A, a wiec po wyładowaniu zakupów wypożyczony samochód należy odstawić na specjalnie oznakowane miejsce przed sklepem IKEA. Miejsca na których można parkować są widoczne w aplikacji.

- Popularność pilotażowego programu dostawczych pojazdów przy sklepie IKEA w Krakowie przerosła nasze oczekiwania. Z nieskrywaną dumą możemy mówić o swego rodzaju otwarciu nowego rozdziału w historii zakupów w IKEA w Polsce. Dzięki TrafiCargo klienci mogą z dnia na dzień zaplanować remont czy przeprowadzkę bez oczekiwania na wolny termin w firmie transportowej. Z TrafiCargo można skorzystać szybko, wygodnie i niedrogo zaraz po wyjściu ze sklepu – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar.

Dostawcze TrafiCargo marki Renault Kangoo oferują przestronną przestrzeń bagażową o wymiarach: 190cm (długość), 120cm (szerokość) i 110cm (wysokość). Może ona zostać dodatkowo powiększona do 290 cm długości po złożeniu fotela pasażera. Dzięki temu do samochodu zmieści się nawet popularna szafa PAX dostępna w sieci IKEA.
- Mieszkańcy Krakowa bardzo szybko przekonali się do idei carsharingu. Postanowiliśmy ułatwić transport mebli i akcesoriów IKEA naszym klientom w innych miastach, oferując przyjazny dla środowiska sposób – mówi Bartosz Syk, Service Developer w Dziale Obsługi Klienta IKEA Retail.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL