Niesprawny pojazd na autostradzie

Niesprawny pojazd na autostradzie

Ciężarówką bez koła na A2

 

40-tonową ciężarówką z naczepą bez koła na jednej z osi poruszał się po autostradzie A2 białoruski kierowca. Niebezpieczną jazdę z Hiszpanii do Białorusi niesprawnym technicznie pojazdem przerwali lubuscy inspektorzy transportu drogowego.

17 maja 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim prowadzili działania na lubuskim odcinku autostrady A2. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił ciągnik siodłowy z naczepą wypełnioną ładunkiem, którym białoruski przewoźnik transportował towary z Hiszpanii na Białoruś.

Podczas kontroli stanu technicznego ciężarówki okazało się, że na tylnej osi naczepy nie ma prawego koła, a oś jest prowizorycznie podwiązana pasem przeznaczonym do zabezpieczania ładunków. Kierowca odkręcił koło na terenie Francji, ponieważ się zablokowało i kontynuował jazdę do celu podróży. Tymczasem powinien zjechać do najbliższego warsztatu lub wezwać pomoc drogową.

Ze względu na stwierdzoną usterkę inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy, a kierowcę ukarali mandatem. Szofer otrzymał również zakaz używania niesprawnego pojazdu do czasu jego naprawy.
Źródło: GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL